partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Czym jest Lista Kontrolna Procesu Inwestycyjnego? Lista jest pakietem zagadnień zawierającym elementy składowe wniosku o pozwolenie na budowę lub projektu budowlanego z przyporządkowaniem ich do poszczególnych etapów procesu inwestycyjnego.

Przy opracowaniu Listy Kontrolnej udział brali:

  • Zespół Legislacji działający przy Radzie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP,
  • Wydział Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego,
  • Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego,
  • Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów.

Lista została zaprezentowana na konferencji organizowanej przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP, która odbyła się 10–11 marca 2022 r. w Krakowie, a  jej tematem była „Praktyka prawa inwestycyjnego. Anatomia projektu budowlanego”.  Została ona przyjęta z zadowoleniem przez środowisko Architektów IARP, a także pracowników administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego.

Lista ma charakter otwarty. Naszym założeniem jest jej udoskonalanie, dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy – przesyłanie uwag, wniosków, propozycji, komentarzy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Dostęp do interaktywnej Listy kontrolnej procesu inwestycyjnego znajduje się TUTAJ, a także na naszej stronie www.mpoia.pl (https://www.mpoia.pl/index.php/dzialalnosc/ legislacja/1921-lista-kontrolna-procesu-inwestycyjnego.

__________________

Prezentacja Listy Kontrolnej podczas konferencji.