partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

MAŁOPOLSKIE DNI EDUKACJI ARCHITEKTONICZNEJ

Ideą edukacji architektonicznej jest przybliżenie ludziom różnych stanów i profesji - dzieciom, młodzieży i dorosłym - szeroko rozumianych aspektów sztuki kształtowania formy budynków w harmonijnym powiązaniu z funkcją i konstrukcją oraz modelowania otaczającej nas przestrzeni. Realizujemy ją poprzez prelekcje, konkursy, wystawy, konferencje, przekaz medialny, a edukację rozpoczynamy od najmłodszych, aby rozbudzić w nich zainteresowanie tą problematyką i uwrażliwić ich na piękno.

“MDEA_2016” to dziesiąte już święto małopolskiej architektury i małopolskich architektów.

Harmonogram MDEA 2016

 

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem Konkurs DiOMM, organizowany w ramach Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej, adresowany jest do uczniów małopolskich szkół podstawowych. W dostosowanych do percepcji dziecka prelekcjach architekci wprowadzają zgłoszonych do udziału w Konkursie uczniów w świat projektowania i twórczego kształtowania otaczającego nas świata. Nieograniczona, choć subtelnie ukierunkowana, wyobraźnia dzieci przejawia się w fantastycznych rysunkach, które wpływają na konkurs. Uroczyste zakończenie Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej organizowane jest w znaczących ośrodkach kulturalnych Krakowa, takich jak Filharmonia Krakowska, Galeria SARP-u, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, a jubileuszowa Gala dziesiątych już Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej odbędzie się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA.

Podczas uroczystej Gali Finałowej MDEA laureatom wręczane są dyplomy i nagrody a najlepsze prace wyłonione przez jurorów prezentowane są w na wystawie pokonkursowej.

Regulamin Konkursu DiOMM

Prezentacja nagrodzonych prac z XII edycji konkursu.

W grudniu 2011 roku odbyły się prelekcje dla dzieci szkolnych na temat zawodu i działalności architektów w ramach Dni Edukacji Architektonicznej organizowanych przez Małopolską Izbę Architektów. Następnie dzieci ze szkół podstawowych w klasach 1-4 wykonywały prac konkursowe wg określonych wytycznych. W miniony poniedziałek tj, 16. stycznia 2012 r. w gronie osób biorących udział w naszej akcji przeprowadziliśmy ocenę prac konkursowych.