partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

MAŁOPOLSKIE DNI EDUKACJI ARCHITEKTONICZNEJ

Ideą edukacji architektonicznej jest przybliżenie ludziom różnych stanów i profesji - dzieciom, młodzieży i dorosłym - szeroko rozumianych aspektów sztuki kształtowania formy budynków w harmonijnym powiązaniu z funkcją i konstrukcją oraz modelowania otaczającej nas przestrzeni. Realizujemy ją poprzez prelekcje, konkursy, wystawy, konferencje, przekaz medialny, a edukację rozpoczynamy od najmłodszych, aby rozbudzić w nich zainteresowanie tą problematyką i uwrażliwić ich na piękno.

“MDEA_2016” to dziesiąte już święto małopolskiej architektury i małopolskich architektów.

Harmonogram MDEA 2016

 

Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej stały się już tradycją, a konkurs "Dom i Ogród moich marzeń", w każdej kolejnej edycji daje uczestnikom szansę pokazania światu ich wizji domu i ogrodu idealnego. Nieograniczona, choć subtelnie ukierunkowana, wyobraźnia dzieci przejawia się w fantastycznych rysunkach. To ogromna przyjemność móc wprowadzać uczniów w świat projektowania i twórczego kształtowania otaczającego nas świata. W dostosowanych do percepcji dziecka prelekcjach architekci edukują dzieci w zakresie architektury i kształtowania współczesnego środowiska kulturowego.

W każdej kolejnej edycji Programu, podczas uroczystej Gali Finałowej, Laureatom wręczane są dyplomy i nagrody, a najlepsze prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej.

Regulamin Konkursu DiOMM

Prezentacja nagrodzonych prac z XII edycji konkursu.

W grudniu 2011 roku odbyły się prelekcje dla dzieci szkolnych na temat zawodu i działalności architektów w ramach Dni Edukacji Architektonicznej organizowanych przez Małopolską Izbę Architektów. Następnie dzieci ze szkół podstawowych w klasach 1-4 wykonywały prac konkursowe wg określonych wytycznych. W miniony poniedziałek tj, 16. stycznia 2012 r. w gronie osób biorących udział w naszej akcji przeprowadziliśmy ocenę prac konkursowych.