partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Koleżanki i Koledzy,

Rada MPOIA zaprasza do współpracy merytorycznej w  naszych  zespołach problemowych w tym między innymi Zespole Rzeczoznawców, Zespole ds. Warunków Wykonywania Zawodu i Zespole Ochrony Zabytków.

Zespół Rzeczoznawców to Zespół doświadczonych projektantów – praktyków, rzeczoznawców
w specjalności architektonicznej. Opracowuje odpowiedzi na pytania Członków a także organów administracji AA-B w sprawach praktycznych rozwiązań wynikających z przepisów budowlanych. Odpowiedzi publikowane są w formie Opinii.

Zespól Warunków Wykonywania Zawodu ma za zadanie opracowanie praktycznych rozwiązań wspomagających bieżącą pracę architekta oraz monitorowanie rynku zamówień publicznych (zwłaszcza konkursów) pod kątem ochrony warunków pracy architekta (umowy, regulaminy, prawa autorskie).

Zespół Ochrony Zabytków stanowi merytoryczne wsparcie dla architektów pracujących przy obiektach objętych ochroną konserwatorską, wykonujących projekty objęte ochroną konserwatorską lub projektujących współczesną architekturę w sąsiedztwie obiektów zabytkowych.

Zespoły nasze ukierunkowane są na działalność związaną z analizą uwarunkowań formalnych
i prawnych związanych  z zasadniczymi elementami naszego zawodu. Potrzeba powiększenia obecnie funkcjonujących zespołów wynika z ilości problemów z jakimi borykają się nasi członkowie i pytań, które napływają do izby.

Uczestnikiem zespołów problemowych funkcjonujących w naszej izbie może zostać każdy członek MPOIA RP, posiadający od co najmniej 10 lat uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności architektonicznej, będący aktualnie wpisanym na listę członków MPOIA RP, który nie był karany. Szczegółowe wymagania zawarte są na naszej stronie.

 

Zgłoszenia prosimy kierować do biura MPOIA na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rada MPOIA