partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Warsztaty z oprogramowania ArCADia w ramach inicjatywy „BIM dla polskich architektów”

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska Izba Architektów RP oraz ArCADiasoft Chudzik sp. j. stworzyły program „BIM dla polskich architektów”. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie BIM-u wśród architektów poprzez udostępnienie narzędzi projektowych oraz szkoleń. Dzięki temu zrzeszeni w Izbie mogą używać tego specjalistycznego oprogramowania komercyjnie. W zamian wnoszą niewielkie zryczałtowane opłaty – tylko za zrealizowane i sprzedane projekty. Zintegrowany model budynku nie byłby kompletny bez elementów branżowych. Z tego względu oprócz dostępu do oprogramowania dla architektów IARP przewidziano go także dla współpracujących z nimi branżystów. Program „BIM dla polskich architektów” trwa od 1 sierpnia 2019 do 30 czerwca 2022 r.

W związku z tym prosimy o zgłaszanie własnych kandydatur do wzięcia udziału w warsztatach z oprogramowania ArCADia w ramach inicjatywy „BIM dla polskich architektów”.

w nowym naborze kolejnej grupy na szkolenia warsztatowe z ArCADii. W zależności od zainteresowania rozpoczniemy w czerwcu szkolenie kolejnej grupy. Każdy członek IARP po rejestracji w programie uzyskuje bez opłat komercyjną licencję na:

  • ArCADia BIM PL
  • ArCADia-ARCHITEKTURA PL
  • ArCADia-IFC RVT PL

oraz może wskazać trzech współpracowników branżowych, którym umożliwione zostanie pobranie po jednej bezpłatnej licencji na moduł:

  • ArCADia BIM PL

Program umożliwia zatem współpracę B2B projektantów z różnych firm przy wspólnym projekcie na wspólnej platformie projektowej. Oczywiście, jeśli zespół działa w jednej firmie, pracodawca – architekt IARP – może skorzystać z czterech licencji ArCADia BIM PL oraz z modułu ArCADia-ARCHITEKTURA PL i ArCADia-IFC RVT PL dla swoich pracowników.

Wytyczne dla uczestników nowej grupy są identyczne jak dla grupy, która będzie miała dokończone zajęcia czyli:

Przeprowadzimy je na zoom.us:
– dostęp do mikrofonu (kamera niekoniecznie),
– dostęp do dwóch monitorów, na jednym pracujemy na drugim oglądam to co tworzy instruktor,
– dostęp do internetu przynajmniej 30Mbit/s
– zainstalowane do streamowania pulpitu: https://sparkosoft.com/sparkocam
– zainstalowane oprogramowanie Arcadia BIM / Revit / Navisworks Manage 

Planujemy również Webinar dla większej liczby osób z różnych budynków, możliwości i ankietę z zapisami na poszczególne sekcje: 1) dom jednorodzinny, 2) biurowiec, 3) budynek mieszkalny, 4) hala.

Udział w szkoleniu dla członków MPOIA RP bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 15.05.2020 roku na adresTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Więcej aktualności