partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Poniżej przedstawiamy znakomitą inicjatywę z Wielkopolski. Zapraszamy w imieniu Organizatorów a im samym gratulujemy inicjatywy i dziękujemy, że myślą o środowisku architektów w tym trudnym czasie.
 

Szanowni Państwo,

Nowa sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy spowodowała odwołanie wszystkich planowanych przez nas wydarzeń i przerwała także cykl filmowy PROJEKTOR, ale Wielkopolska OIA RP i SARP Oddział Poznań kontynuując prezentacje seansów filmowych zapraszają serdecznie do wspólnego oglądania dokumentów o architekturze we własnych domach!!!

Po pierwszym domowym seansie, który odbył się w minioną niedzielę, aktualnie Rada Wielkopolskiej OIA RP i Zarząd SARP Oddział Poznań serdecznie zapraszają na drugie wydarzenie w ramach cyklu  PROJEKTOR w domu.  Tym razem chcemy z Wami obejrzeć dokument ARCHIKOSMOS.

To film Marcina Nowaka i Marcina Zasady o katowickiej powojennej architekturze modernistycznej i o tym, jak era kosmicznych odkryć inspirowała śląskich architektów. Pół wieku temu Katowice nie wychowywały astronautów. Produkowały rzesze górników przodowych. W Polsce nie było jednak drugiego miasta o tak pozaziemskich horyzontach. Choć z orbitalnej perspektywy Katowice wyglądały jak gęsta chmura dymu, to tu w latach 50., 60. i 70. snuto i spełniano architektoniczne wizje marsjańskiej przystani na Ziemi, gdy cały świat oddawał się najróżniejszym rozważaniom na temat nadchodzącej kolonizacji kosmosu. Epoka zwana space age pozostawiła w Katowicach fascynujące, ale i zupełnie zapomniane dziś cywilizacyjne dziedzictwo.

Film będziemy mogli obejrzeć dzięki uprzejmości twórców filmu Archikosmos  - DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy w najbliższy czwartek 2 kwietnia o godzinie 20:00 - https://bit.ly/2yecu1J nie tylko członków SARP Oddział Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, naszych obserwatorów, ale także naszych przyjaciół z innych miast.
Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, komentarze o danym wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy w dniu wydarzenia na profilu na Facebooku – SARP Oddział Poznań - na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

 

PROJEKTOR w domu

To inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Poznań  oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła. To kontynuacja cyklu filmowego PROJEKTOR, który rozpoczęliśmy w styczniu bieżącego roku, jako prezentację filmów o architekturze odbywającą się w DOMU SARP – WOIA RP w Poznaniu. Teraz musieliśmy tylko trochę zmienić repertuar.

ZAPRASZAMY!  do wspólnego oglądania.

 

Pozdrawiam serdecznie,

arch. Katarzyna Wrońska
Kierownik Biura Rady WOIA RPWięcej aktualności