partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Szanowne Koleżanki i Koledzy Architekci MPOIA RP

Sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym w całym kraju wywołuje w pierwszej kolejności troskę o bezpieczeństwo oraz zdrowie naszych najbliższych i nas samych.
W tym zakresie liczymy na solidarną, obywatelską współpracę w zakresie powstrzymania procesu rozprzestrzeniania się wirusa. Specyfika zawodu pozwala część naszej pracy wykonywać w domu, z dala od biur i pracowni.

Zmieniły się również warunki zewnętrzne, mające wpływ na naszą pracę.
Instytucje związane z naszym zawodem – organy administracji architektoniczno-budowlanej, a także inne instytucje opiniujące i uzgadniające dokumentacje projektowe pracują w trybie trudno dostępnym, o wydłużonym czasie reakcji. Te nadzwyczajne okoliczności wywołują nie tylko problemy organizacyjne ale i formalne – które nie były możliwe do przewidzenia.

Izba Architektów RP została poproszona przez Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Rozwoju o przekazywanie raportów w kontekście zagrożeń istniejących i przewidywanych w związku z wirusem COVID-19, w celu monitorowania stanu gospodarki oraz tworzenia narzędzi jej wsparcia.

Każdy z nas ma własną listę zagrożeń związanych z wykonywaniem zawodu. Na pewno będą wśród nich kwestie współpracy międzybranżowej, płynności finansowej, nieprzewidziany czas procedowania spraw w urzędach, a w rezultacie – konieczność prolongaty terminów realizacji umów.

Rada Małopolskiej OIA RP przygotowuje raport obecnych i potencjalnych utrudnień oraz zagrożeń związanych z wykonywaniem zawodu architekta. Dlatego prosimy Was o nadsyłanie swoich uwag, opisu problemów czy sugestii, a także propozycji rozwiązań.
Czekamy na ich nadsyłanie drogą mailową, do poniedziałku 23 marca br. na adres biura MPOIA RP: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.