partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

W dniu 19 października w siedzibie MPOIA odbyła się ocena prac kolejnego już Konkursu dla dzieci Dom i Ogród Moich Marzeń.

Konkurs jest zwieńczeniem Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej (MDEA), podczas których architekci prowadzili lekcje w szkołach Małopolski. Opowiadali o pracy architekta, o budowaniu domów i przekształcaniu otaczającej przestrzeni. Dzieci - jak zawsze - okazały się być wdzięcznymi i uważnymi słuchaczami. Efektem tego są właśnie prace plastyczne nadesłane na Konkurs. 

W tym roku w MDEA wzięły udział 22 szkoły, z których napłynęło 538 prac. Jak widać na załączonych fotografiach jurorzy mieli trudne ale i niezwykle przyjemne zadanie wytypowania najlepszych prac. Będą one nagrodzone na tegorocznej Gali, która tym razem odbędzie się w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego w dniu 21 listopada o godz. 12.00.
 
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
 


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP