partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

W pięknych krajobrazach Beskidu Sądeckiego z Zalewem Rożnowskim w tle – po raz piąty spotkali się architekci (i nie tylko) na Dniach Skupienia Architektów. Rozważania, rozmowy, konferencje i modlitwy krążyły wokół tematu wiodącego jesiennych DSA, którym była PRACA.

Podzieliliśmy ten temat na zagadnienia: „Praca a odpowiedzialność”, „Praca, jako powinność”, „Praca, jako przyjemność”. Z przebiegu dyskusji wiemy, że każdy z nich cieszył się dużym zainteresowaniem.


Piękna pogoda pozwoliła także na tradycyjny spacer ścieżkami Drogi Krzyżowej.

  • 5 DSA 1
  • 5 DSA 2
  • 5-dsa-1
  • 5-dsa-2
  • 5-dsa-3


W spotkaniu wzięło udział 21 uczestników – głównie z Małopolski lecz także niekiedy z odległych miejsc (Poznań, Łódź, Częstochowa). Cieszy nas, że aż 6 z tych osób przyjechała tu po raz pierwszy.

Już czekamy na kolejne, wiosenne 6 DSA, które odbędą się w maju 2015 r.

Anna Serafin i Maciej NitkaPS. Bardziej osobiste relacje w zaprzyjaźnionym blogu o architekturze:

http://www.blog.awx2.pl/2014/09/5-dni-skupienia-architektow-26-28-09-2014-grodek-nad-dunajcemWięcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP