partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Najnowsze zmiany ustawy Prawo budowlane uchwalone w 2023 roku

Najnowsze zmiany ustawy Prawo budowlane uchwalone w 2023 roku, mające za przedmiot m.in. zakres liberalizacji procedur administracyjnych w zakresie uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń budowy.

Termin: 16.10.2023 r. godz. 17:00–19:00

Zaprezentowanie najistotniejszych zmian

Najnowsze zmiany ustawy Prawo budowlane uchwalone w 2023 roku, mające za przedmiot m.in. zakres liberalizacji procedur administracyjnych w zakresie uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń budowy, jak również rozbiórki obiektów budowlanych. Ponadto zaprezentowane zostaną najistotniejsze zmiany wprowadzone do Prawa budowlanego w II kwartale 2022 roku, obejmujące zwłaszcza wybrane aspekty tzw. dużej nowelizacji Prawa budowlanego, tj. ustawy z dnia 7 lipca 2022 roku o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Osobnym zagadnieniem poruszonym w ramach szkolenia będzie znaczenie przepisów przejściowych i tzw. prawa intertemporalnego przy okazji zmian w Prawie budowlanym, z szczególnym uwzględnieniem prawa właściwego dla tzw. zmian nieistotnych realizowanych w toku budowy.
Prowadzący:
Adwokat. Specjalizuje się w obsłudze prawnej inwestorów oraz wykonawców, w tym architektów, w ramach procesów inwestycyjnych. Doradza przy nabywaniu nieruchomości, udziela wsparcia przy uzyskiwaniu decyzji administracyjnych warunkujących realizację inwestycji. Posiada duże doświadczenie w reprezentacji przedsiębiorców w sporach sądowych oraz procesach karnych, zwłaszcza dotyczących przestępstw gospodarczych oraz skarbowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2014 wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej, po złożeniu egzaminu adwokackiego z wyróżnieniem. Autor publikacji z zakresu prawa karnego. https://bruzda-konopka.pl/piotr-konopka
 
Miejsce:

Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP
ul. Kraszewskiego 36
30-110 Kraków

Forma:

Stacjonarne z transmisją internetową – łącze będzie przesłane do zarejestrowanych uczestników.

Kontakt do organizatora

12 427-26-47
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cel

Poszerzenie wiedzy z zakresu prawa budowlanego

Tutaj rejestracja do szkolenia