partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza w dniu 19 marca 2024 o godzinie 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Interpretacje”. Naszym gościem będzie prof. dr hab. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Spotkanie i rozmowę poprowadzi arch. Marcin Brataniec.

Cykl „Interpretacje”

Słowo, obraz, dźwięk. Pismo, audycja, fotografia, książka, rozmowa, wystawa, podcast.
Architektura ma także życie poza zbudowaną materią. Jest nieustannie przedstawiana, komentowana, katalogowana, przesuwana pomiędzy kategoriami. Jest obrazowana i interpretowana. Przypisuje się jej znaczenia i misje. Bywa zapominana i przywoływana z niebytu. Spotykamy się z tymi, którzy współtworzą obraz architektury. 

Prof. dr hab. Andrzej Szczerski – dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, kierownik Zakładu Historii Sztuki Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor publikacji i wystaw poświęconych sztuce, designowi i architekturze XX i XXI wieku.

Spotkanie odbędzie się w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.Więcej aktualności