partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Szymona Wojciechowskiego i Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys z warszawskiej pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Realizacje APA Wojciechowski Architekci były dwukrotnie nominowane do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe; Elektrownia Powiśle w Warszawie (2020, nominacja w 2022) oraz zespół budynków mieszkalno-usługowych Riverview w Gdańsku (2020, nominacja w 2022).

 

 

APA Wojciechowski Architekci założona została w 1982 roku. Szymon Wojciechowski jest Prezesem Zarządu, Agnieszka Kalinowska-Sołtys jest Partnerem, a poza działalnością w firmie od 2022 pełni również funkcję Prezesa SARP. Pracowania zatrudnia obecnie około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w Ukrainie oraz na Litwie. Pracownia jest szczególnie znana z działań w myśl zrównoważonego rozwoju. Prócz wyżej wymienionych do najważniejszych projektów i realizacji zespołu zaliczyć można: wieżowiec Skyliner w Warszawie (2021), White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie (2013), UNIT.City w Kijowie (2021) czy Lviv.Tech.City we Lwowie (2022).

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się we czwartek, 14 marca 2024, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.Więcej aktualności