partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy


W dniach 13 – 15 stycznia 2017 r., w Nowym Sączu i Muszynie odbyło się spotkanie architektów, organizowane przez firmę FAKRO.


Pierwsza część programu, obejmowała prezentację produktów firmy FAKRO w Nowym Sączu.

W ramach drugiej części spotkania, która odbyła się w Muszynie, architekci mieli okazję dyskutować o przyszłości zawodu architekta w kontekście planowanych zmian prawa.


W dyskusji uczestniczyli architekci z pięciu okręgów: Małopolskiego, Świętokrzyskiego, Śląskiego, Opolskiego i Podkarpackiego. Informację na temat wniosków z tej dyskusji przekażemy w najbliższym czasie, jak zwykle prosząc członków MPOIA RP o opinie i sugestie.

 

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

Pragniemy również, w imieniu wszystkich uczestników spotkania, bardzo podziękować przedstawicielom FAKRO, którzy uczestniczyli w spotkaniu architektów, za (jak zwykle) serdeczne przyjęcie i doskonałą organizację pobytu.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem dokonań firmy FAKRO.

Przedstawiciele Rady MPOIA RPWięcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP