partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzyDo finału IV edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI zakwalifikowała się "CRICOTEKA" - zrealizowane w ubiegłym roku Muzeum Tadeusza kantora w Krakowie. 
Serdecznie gratulujemy Stanisławowi Deńko i współautorom!

Zachęcamy do głosowania.


Materiał nadesłany z Redakcji POLITYKI:

 

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym numerze POLITYKI (nr 20/2015, s. 80-83) oraz na www.polityka.pl/architektura przedstawiamy piątkę finalistów 4. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI:

·         Gdański Teatr Szekspirowski

·         Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

·         Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie

·         siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

·         Stacja Kultura w Rumi.

 

Zapraszamy Państwa do lektury.

 

O tym, która pracownia otrzyma tegoroczną Nagrodę Grand Prix dowiemy się na uroczystości wręczenia we wtorek 16 czerwca o godz. 18.30 w Służewskim Domu Kultury, na którą już dziś Państwa zapraszamy.

Zapraszamy również do udziału w plebiscycie i konkursie na stronie www.polityka.pl/architektura (od dziś do 17 maja).

 

 Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP