partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

W dniu 24.11.2015 w siedzibie MPOIA oceniliśmy prace rysunkowe uczniów małopolskich szkół nadesłane na Konkurs Dom i Ogród Moich Marzeń. Jest to plon lekcji, które w pierwszej połowie listopada architekci przeprowadzili w szkołach podstawowych województwa. Konkurs zorganizowany jest w ramach Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej (MDEA)

Mała statystyka: w konkursie wzięło udział 27 szkół, z których nadeszło 1080 prac!

Członkami jury byli prowadzący listopadowe zajęcia. W opinii oceniających – był to niezwykle miły obowiązek.

Nagrodzone prace zostaną wystawione w Cricotece, gdzie 14 grudnia o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników, wręczenia nagród i dyplomów młodym Laureatom.

Koordynatorem MDEA jest arch. Maria Janik, członek Rady MPOIA.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP