partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy


Hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom to: „Małopolska lider samorządności”  -  jest ono związane z  25-leciem Samorządu Terytorialnego.  Święto Małopolski to uroczystość wszystkich mieszkańców naszego województwa, a jego ustanowienie ma służyć budowaniu wspólnoty i umacnianiu więzów.  


W czasie uroczystej gali na Zamku Królewskim w Niepołomicach przedstawiciele władz samorządowych województwa uhonorowali zasłużonych dla Małopolski Odznakami Honorowymi Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz medalami honorowymi  „Za zasługi dla Województwa Małopolskiego”. Wręczone też zostały medale „Dziękujemy za wolność”, przyznawane osobom szczególnie zaangażowanym w tworzenie samorządnej Małopolski.

 

Również w Niepołomicach, na rynku, otwarta została, wystawa „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD” zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Wystawa prezentowana była w wielu miejscach w Polsce i za granicą. W przystępny sposób przedstawia ona historię samorządu terytorialnego, sylwetki „ojców” polskiej samorządności i premierów czasu reform oraz wpływ samorządu na rozwój Polski.


Podczas uroczystości MpOIA  reprezentował  arch. Witold Zieliński – wiceprzewodniczący Rady.

  • 1
  • 2
  • 3