partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Studenckie praktyki projektowe dla studentów krakowskich uczelni 2021 – edycja 3

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

MPOIA RP wraz z krakowskimi uczelniami rozpoczęło kolejną akcję PRAKTYKA PROJEKTOWA DLA STUDENTA. Niestety ze względu na pandemię i odwołane zajęcia stacjonarne większość studentów została w domu i zainteresowanie praktykami studenckimi (na razie) jest niewielkie. Niemniej zapraszamy do zapoznania się z portfolio studentów. Dodatkowe informacje zamieszczone są na naszej stronie w zakładce „Praktyka projektowa” https://www.mpoia.pl/index.php/praktyki/

Obecnie ogłaszamy trzecią edycję.

 

Oto najważniejsze informacje:

 1. Praktyki organizowane są pomiędzy 1 lipca a 31 sierpnia każdego roku. W tym roku udział w naszej inicjatywie biorą studenci Wydziału Architektury PK oraz Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 2. Czas trwania praktyk to 120 godzin (ok. 3 tygodnie). Za zgodą obu stron (prowadzącego praktykę i studenta) – czas ten może ulec wydłużeniu.
 3. Praktyki są bezpłatne.
 4. Od 15 czerwca 2021 r. studenci mieli możliwość zamieścić swoje portfolia i dane kontaktowe na stronie MPOIA RP: http://www.mpoia.pl/praktyki.
  W tym roku ze względu na pandemię oraz zdalną naukę na stronie Małopolskiej OIA RP swoje portfolio zamieściło niewielu studentów architektury!
 5. Członkowie MPOIA RP zainteresowani przyjęciem studenta na praktykę mają możliwość wejścia na stronę: http://www.mpoia.pl/praktyki i po zalogowaniu się (login i hasło zgodne z danymi architektów IARP) mogą przeglądnąć załączone portfolia.
 6. Po wyborze studenta i uzgodnieniu terminu praktyki, student i przedstawiciel pracowni informują o tym odpowiednio: przedstawiciela WA PK i biuro Małopolskiej OIA RP.

Uwaga! Mając na względzie zagrożenie jakie niesie epidemia COVID-19, apelujemy o podjęcie stosownych środków bezpieczeństwa.

Wszystkie ważne informacje znaleźć można w Regulaminie pod adresem: http://www.mpoia.pl/praktyki lub uzyskać w biurze Małopolskiej OIA RP

Jesteśmy przekonani, że praktyka studencka może przynieść korzyści obu stronom.

 

Korzyści dla studenta:

 • uzyskają  wiedzę o tym jak zorganizowana jest praca w biurach architektonicznych
 • zyskają kontakt z praktycznym projektowaniem
 • mogą zorientować się jak wygląda proces realizacji projektu
 • może spotkają przyszłego pracodawcę…

Korzyści dla Patrona - Architekta MPOIA:
- studenci oferują nowe, ciekawe spostrzeżenia, nie obarczone doświadczeniami i rzeczywistością administracyjno-legislacyjną

 • pomogą rozwiązać zagadnienie, na który nikt w Pracowni nie miał dotychczas czasu
 • przynoszą znajomość technik graficznych
 • być może to Wasi przyszli pracownicy…

 

Zapraszamy – dołączcie do Programu praktyk studenckich!
Prosimy o zgłaszanie woli udziału w tym programie do Biura Małopolskiej OIA RP.

Praktyka studenta w Pracowni projektowej może być prawdziwą przygodą ,a sami możemy sprawić by była też prestiżem.

 

Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów  RP