partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy. 

Na prośbę organizatora wydarzenia zamieszczamy informację oraz program.

Dla pierwszych 15 osób, które nadeślą zgłoszenie do MPOIA - mamy bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

Poniżej - tekst Organizatora, plakat i link do wersji w języku angielskim.
 

Wizjonerskie podejście do przyszłości architektury!

 

SHARE TALKS Kraków 2019, których tematem jest "Przyszłość architektury", odbędą się 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" w Krakowie. W tym roku tematem będzie problem przyszłości architektury. Zaprezentujemy wykłady prelegentów z wielu krajów. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IARP Kraków, SARP Kraków, IARP Katowice i SARP Katowice.

W ramach europejskiego programu SHARE Architects 2019, podczas SHARE TALKS Kraków 2019 odbędą się wykłady międzynarodowych architektów, a także debaty na temat „Przyszłość architektury”. Podczas wydarzenia odbędzie się również premiera książki "Projektowanie profilu architekta przyszłości".

 

Międzynarodowi architekci (guest speakers) na SHARE Talks Kraków 2019

Anouk LEGENDRE, Partner XTU Francja

Zlokalizowana w Paryżu firma XTU specjalizuje się przede wszystkim w badaniach akademickich i środowiskowych, a nie tylko w budynkach mieszkalnych i kulturalnych.

Portfolio firmy zawiera kilka projektów muzealnych, począwszy od Muzeum Jeongkok w Korei Południowej, Muzeum Cywilizacji na Reunionie i Muzeum Cite du Vin w Bordeaux. Firma była również odpowiedzialna za pawilon francuski na wystawie Milan Expo w 2015 roku. W tych projektach XTU bada złożone geometrie wykorzystując projektowanie parametryczne. Ekologiczne projekty biura wykorzystują w charakterystyczny sposób projektowanie 3D w zastosowaniu do drewnianych konstrukcji.

 

Davide MACULLO, Założyciel Davide Macullo Architects – Szwajcaria

Przez 20 lat Davide Macullo był architektem w pracowni Mario Botty, odpowiedzialnym za ponad 200 międzynarodowych projektów na całym świecie. Otworzył własną pracownię w 2000 roku. Prace studia otrzymały liczne nagrody, były publikowane i wystawione w kraju i za granicą; w Szwajcarii, Włoszech, Francji, Grecji, Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Słowenii, Turcji, Rosji, Chinach, Korei, Australii, Argentynie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Niedawna publikacja SWISSMADEINITALY koncentruje się na ośmiu projektach mieszkaniowych w Ticino. Davide prezentował swe wykłady w Architektursalon w Monachium, CAFA w Pekinie, na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, IUAV w Wenecji, na Florence Kent University, Międzynarodowej konwencji architektury w Budapeszcie oraz w Chińskim Stowarzyszeniu Dekoracji Budynków.

 

 

Gideon MAASLAND, Dyrektor MVRDV, Holandia

Kieruje działem MVRDV ds. dużych i złożonych budynków w Holandii i za granicą. Jako dyrektor Maasland nadzoruje wszystkie projekty w swoim studiu. Dzięki praktycznej metodzie pracy jest bezpośrednio zaangażowany w budowę wielu projektów, upewniając się, że oczekiwania dotyczące projektu zostaną zrealizowane. Obecnie koordynuje różne projekty holenderskie: budowę Valley, wielofunkcyjnego budynku o powierzchni 75 000 m2 w dzielnicy biznesowej Amsterdamu, budowę dwóch wież Grotius, projekt mieszkaniowy o powierzchni 61,800 m2 w Hadze oraz przekształcenie targów Jaarbeurs w Utrechcie o powierzchni 170 000 m2. Poza tym Maasland pracuje nad kilkoma projektami w Eindhoven, w Polsce i Wielkiej Brytanii.

 

Dean LAH, Współzałożyciel firmy Enota – Słowenia

Zespół architektów Enoty koncentruje się na projektowaniu opartym na badaniach, w tym badaniach socjologicznych i na nowych technologiach, które  łączy w celu opracowania innowacyjnych i skutecznych rozwiązań. Na rozwiązania Enoty duży wpływ ma autorska reinterpretacja algorytmów społecznych, organizacyjnych i projektowych w powiązaniu z inspiracjami naturą. Rezultatem jest zawsze silne związanie budynków z otaczającym je środowiskiem. Ostatnio studio otrzymało nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej Award Mies van der Rohe Award po nominacji w 2019.

 

Premiera książki "Projektowanie profilu architekta przyszłości" - zbiór myśli, wywiadów i manifestów dotyczących architektury

„Projektowanie profilu architekta przyszłości” to pierwszy projekt redakcyjny zainicjowany przez architektów SHARE. Jest to książka, w której wyróżniono 100 wypowiedzi, tekstów i wywiadów zebranych od zaproszonych prelegentów międzynarodowego forum SHARE z 10 krajów, w których odbywa się ono w każdym roku. Książkę przedstawi architekt Krzysztof INGARDEN, przewodniczący konferencji, Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego i założyciel INGARDEN & EWY ARCHITEKCI. Książka zawiera cenny autorski wkład polskich architektów, takich jak: Andrzej Bulanda, Ewa KURYŁOWICZ, Krzysztof INGARDEN, Oskar Grabczewski, Stanisław Denko oraz Tomasz Klimek.

 

Debata na temat "Przyszłości architektury"

Prezentacje gości będą miały miejsce podczas sesji na temat „Przyszłość architektury”. Sesje dyskusyjne będą moderowane przez profesorów architektury Wojciecha KOSIŃSKIEGO i Krzysztofa INGARDENA. Udział wezmą także renomowani architekci z Polski i zagranicy: Ewa KURYŁOWICZ, Generalny Architekt i wiceprezes Kuryłowicz & Associates, Artur JASIŃSKI, dyrektor biura Artur Jasiński & Partners, Piotr LEWICKI, współzałożyciel i partner Biura Projektów Lewicki Łatak.

 

 

Rejestracja na konferencję jest już dostępna pod adresem - http://bit.ly/2kBfnDz

oferta promocyjna będzie dostępna do 11 października. Młodzi architekci i studenci poniżej 30 lat mogą zakupić bilety młodzieżowe. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: www.share-architects.com.

Więcej o architektach SHARE

Forum SHARE w ciągu ostatnich 20 lat stworzyło ważną platformę networkingową dla profesjonalistów z branży AEC (architektura, inżynieria i budownictwo) z Europy Środkowej i Wschodniej. Fora tworzą platformę umożliwiającą kontakt i zrozumienie różnorodności współczesnego zjawiska tej branży. Obecnie wydarzenia SHARE odbywają się w 10 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, a Społeczność SHARE liczy ponad 50 000 członków na całym świecie.

Obsługa klienta, rezerwacje i możliwości sponsorskie pod adresem:

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź nas na: 

Facebooku:  https://www.facebook.com/abplus/

Twitterze: https://twitter.com/ArchTradeEvents

Lub odwiedź naszą stronę: https://share-architects.com/share-krakow-2019-about/