partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Jak zwykle w  jesieni (15–16 listopada br.), Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP organizuje Konferencję tematyczną.

W tym roku nie tylko chcemy zaprosić Was do udziału w Konferencji ale mamy również nadzieję, że przyłączycie się do przygotowania jednego z paneli tego wydarzenia. Tematem konferencji jest „Prawo inwestycyjne w praktyce”.
Z własnego doświadczenia wiemy, że czasami w kontaktach z urzędami można spotkać sytuacje o cechach „absurdu urzędniczego”. Prosimy o podzielenie się z nami Waszymi doświadczeniami w tym zakresie.

Prosimy zatem o przesyłanie do Sekretariatu MPOIA RP krótkich, syntetycznych przykładów dotyczących problemów jakie spotkały Was w kontaktach z organami administracji, szczególnie związane z wezwaniem do usunięcia braków.

Podczas konferencji chcielibyśmy przy pomocy relacji dotyczących najbardziej absurdalnych sytuacji
zaprezentować skalę problemów, z jakimi borykają się architekci podczas kontaktów z organami administracji.

Czekamy na Wasze relacje do 16 września 2019 roku

 

Pozdrawiamy
Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RPWięcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP