partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Rada MPOIA RP zwraca się z prośbą o przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informacji kto z Państwa posiada zawodowe doświadczenia planistyczne i był członkiem Izby Urbanistów.

Efektywność naszych działań zależy od wsparcia projektantów posiadających doświadczenie zawodowe, także planistyczne i urbanistyczne.  Współpraca na tym polu, niestety, jest utrudniona  brakiem odpowiedniej informacji o architektach – członkach MPOIA RP, którzy przynależeli w ubiegłych latach do Izby Urbanistów. Utworzenie w MPOIA RP listy takich osób, pozwoliłoby w kolejnych pracach pełniej wykorzystać zróżnicowany potencjał zawodowy całego środowiska.

Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, realizując statutowe zadania Izby Architektów RP korzysta z wiedzy architektów wpisanych na listę członków MPOIA RP. Obejmują one w szczególności:

– ochronę przestrzeni i architektury (§ 6. 1. Statutu IA RP);

– dbałość o rozwój i ochronę zawodu architekta (§ 7. pkt 1. Statutu IA RP);

– wspieranie działań związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz dóbr kultury (§ 9. 1. pkt 2 Statutu IA RP);

 

Rada MPOIA RP

12.09.2018 r.Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP