partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

28 stycznia 2018 r. przesłaliśmy do Krajowej Rady Izby Architektów RP oraz Rad Okręgowych Izb Architektów RP opracowane w naszym Okręgu dokumenty: „Certyfikacja postępowań konkursowych" i "Ramowy projekt umowy na prace projektowe" oraz prezentację „Monitoring konkursów architektonicznych, doświadczenia i wnioski” przedstawioną podczas Konferencji „Przestrzeń i ekonomia” w Krynicy-Zdroju (27 i 28 października 2017 r.).

Opracowanie to jest efektem pracy Zespołu Warunków Wykonywania Zawodu przy Radzie MPOIA RP. Skupiliśmy się nad treścią regulaminów, projektami umów a także kwalifikacjami członków składów sędziowskich.

Przesłanie materiałów oraz ich niniejsza publikacja są odpowiedzią na duże zainteresowanie Koleżanek i Kolegów z innych Izb Okręgowych oraz kierowanych do nas próśb o ich udostępnienie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi badaniami, interwencjami, przedstawiamy wynikające z nich wnioski i cele. Jesteśmy przekonani o konieczności rozszerzenia prowadzonych w Małopolsce metodycznych działań, mających na celu poprawę warunków naszej pracy, podnoszenia poziomu zaufania społecznego i odbudowy prestiżu zawodu architekta.

Przy tej okazji zapraszamy Wszystkich do włączenia się w nasze działania.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem, telefoniczny lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W temacie prosimy wpisać: zwwz

 

arch. Marek Tarko
Przewodniczący Rady
Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP

arch. Piotr Chuchacz
Koordynator Zespołu
Warunków Wykonywania Zawodu
przy Radzie Małopolskiej OIA RP


załączniki:
00. Pismo przewodnie do OIA i KRIA (097/MPORIA/2018
01. Prezentacja „Monitoring konkursów architektonicznych, doświadczenia i wnioski” Krynica 2017
02. Dokument „Certyfikacja postępowań konkursowych"
03. Dokument „Ramowy projekt umowy na prace projektowe"Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP