partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

28 stycznia 2018 r. przesłaliśmy do Krajowej Rady Izby Architektów RP oraz Rad Okręgowych Izb Architektów RP opracowane w naszym Okręgu dokumenty: „Certyfikacja postępowań konkursowych" i "Ramowy projekt umowy na prace projektowe" oraz prezentację „Monitoring konkursów architektonicznych, doświadczenia i wnioski” przedstawioną podczas Konferencji „Przestrzeń i ekonomia” w Krynicy-Zdroju (27 i 28 października 2017 r.).

Opracowanie to jest efektem pracy Zespołu Warunków Wykonywania Zawodu przy Radzie MPOIA RP. Skupiliśmy się nad treścią regulaminów, projektami umów a także kwalifikacjami członków składów sędziowskich.

Przesłanie materiałów oraz ich niniejsza publikacja są odpowiedzią na duże zainteresowanie Koleżanek i Kolegów z innych Izb Okręgowych oraz kierowanych do nas próśb o ich udostępnienie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi badaniami, interwencjami, przedstawiamy wynikające z nich wnioski i cele. Jesteśmy przekonani o konieczności rozszerzenia prowadzonych w Małopolsce metodycznych działań, mających na celu poprawę warunków naszej pracy, podnoszenia poziomu zaufania społecznego i odbudowy prestiżu zawodu architekta.

Przy tej okazji zapraszamy Wszystkich do włączenia się w nasze działania.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem, telefoniczny lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W temacie prosimy wpisać: zwwz

 

arch. Marek Tarko
Przewodniczący Rady
Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP

arch. Piotr Chuchacz
Koordynator Zespołu
Warunków Wykonywania Zawodu
przy Radzie Małopolskiej OIA RP


załączniki:
00. Pismo przewodnie do OIA i KRIA (097/MPORIA/2018
01. Prezentacja „Monitoring konkursów architektonicznych, doświadczenia i wnioski” Krynica 2017
02. Dokument „Certyfikacja postępowań konkursowych"
03. Dokument „Ramowy projekt umowy na prace projektowe"