partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Rozpoczynamy głosowanie. Wystawa Architekci Małopolski odbyła się jesienią 2017 r. i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie nadszedł czas aby wybrać najciekawsze – zdaniem architektów MPOIA RP – prace zgromadzone na wystawie.
Głosowanie będzie wymagało zalogowania się (takim samym hasłem jak dla otrzymania zaświadczeń) i przebiegać będzie internetowo – podobnie jak coroczne głosowanie w Salonie Architektury. Tym razem różnice polegają na liczbie głosów jakie można oddać. Wybieramy bowiem wśród prawie 120 prac zgrupowanych w 6 kategoriach. Głosowanie wyłoni zatem laureatów w każdej z tych kategorii.
Zapraszamy do oddawania głosów na prace naszych Koleżanek i Kolegów. Kilka edycji Salonu Architektury zbudowało prestiż nagrody i dlatego obserwujemy corocznie zwiększany udział głosujących. 
Dla przypomnienia – zarówno prezentowane na wystawie prace jak i relację z wernisażu zamieszczamy na www.mpoia.pl – na głównym banerze.
Ta wystawa podsumowuje dorobek architektów MPOIA RP z prawie dwóch kadencji. Traktujemy ją zatem jako wyjątkową i jako wyjątkowe głosowanie nad wyborem Laureatów. Apelujemy zatem o liczny udział do 10 marca. Szczegóły zawierają załączone "Zasady głosowania".
Wręczenie nagród na Okręgowym Zjeździe MPOIA RP kończącym obecną i rozpoczynającym nową kadencję 24 marca 2018 r.

Zapraszamy
Rada MPOIA RP


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP