partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Poniżej przekazujemy list - gorącą prośbę naszego Kolegi z Mazowieckiej OIA architekta Jana Kempy:

 

Kochana Rodzino,
Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,
Drodzy Znajomi i Przyjaciele.

Czas Narodzenia Pańskiego zawsze wyzwalał w nas dążenie do zadumy nad kruchością Narodzonego, który dzięki troskliwości Rodziny i tych wszystkich, którzy uwierzyli w Jego posłanie, stał się Tym, na którego pokolenia czekały i dzięki Któremu jesteśmy tym kim jesteśmy.
Tak każda mała istota, aby przetrwać, wymaga naszych usilnych starań i nieustającej opieki.
Dzięki rodzinie jest to możliwe, ale też zdarza się również tak, że ta najbliższa, najczulsza opieka z różnych nieznanych nam wyroków
nie jest czasami wystarczającą.
Życząc spokoju ducha i płynącej z tego siły zwracam się do Was, abyście poświęcili chwilę gorąco przedświątecznego cennego czasu
i zechcieli pochylić się nad prośbą moich Serdecznych Przyjaciół:Zwracam się do Was wszystkich z prośbą o pomoc dla Benia, syna naszych Przyjaciół, młodych architektów Kasi i Pawła Pedryczów.

U Benia rozpoznano bardzo ciężką chorobę - SMA ( rdzeniowy zanik mięśni).

W Polsce leki ratujące życie i dające nadzieję na zatrzymanie postępu choroby są niedostępne.

Dzięki olbrzymiej determinacji rodziców udało się Benia zgłosić do francuskiego, eksperymentalnego programu, do którego został zakwalifikowany i od razu przyjęty.

Leczenie polega na wstrzykiwaniu lekarstwa bezpośrednio do rdzenia kręgowego, najpierw w odstępach dwutygodniowych, potem miesięcznych i następnie czteromiesięcznych.

W ramach obecnego programu leczenie jest nieodpłatne, jednak każdy dzień w szpitalu kosztuje ok.1300Euro.

W ramach takiego jednodniowego pobytu podawane jest lekarstwo i wykonywane są wszelkie niezbędne badania pozwalające ocenić skuteczność zastosowanej terapii.

Kasia i Paweł na szczęście mają  przyjaciół w Paryżu, którzy podzielili się z nimi swoją niewielką życiową przestrzenią w  mieszkaniu na poddaszu i dzięki którym możliwe było w dniu wczorajszym rozpoczęcie leczenia.

Wspomóżmy Kasię i Pawła  w walce o życie synka i pozwólmy im uwierzyć, że w tych staraniach nie są osamotnieni.

1% podatku ( i nie tylko )  można przekazać na konto fundacji, w której Benio jest zarejestrowany.

”Fundacja nie zatrudnia osób, działała w oparciu o pracę wolontariacką członków Zarządu oraz wolontariuszy.
Wszelkie koszty administracyjne związane z utrzymaniem i działalnością Fundacji są pokrywane przez założycielkę Fundacji,
dlatego każde podarowane wsparcie jest przeznaczane wyłącznie na pomoc potrzebującym.”

 

Ukochany cytat Matki Teresy z Kalkuty:


„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem
fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.”


Benio,

 dzisiaj, 22.12.2016r, obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Podarujmy jego rodzinie nadzieję,

że kawałek nieba

może też być na ziemi.http://www.kawalek-nieba.pl/?p=7238

fanpage na Facebooku

https://www.facebook.com/beniunieznikaj/Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP