partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

 

26 czerwca 2022 r. zmarł nasz Przyjaciel 

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 30.06.2022 r. o godzinie 13:00
w kaplicy cmentarnej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem

 

Maciej Krawczyński – Absolwent krakowskiego Nowodworka, a następnie absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tematem jego pracy dyplomowej było opracowanie urbanistyczno-architektoniczne, dotyczące transformacji układu komunikacyjnego Zakopanego oraz budowa Centrum Radiowo-Telewizyjnego w Zakopanem.

Pracę zawodową rozpoczął w zakopiańskiej Pracowni Regionalnej Politechniki Krakowskiej. Współzałożyciel Pracowni Projektowej A4, były Naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Gminy Tatrzańskiej, a następnie Architekt Miejski Zakopanego. 
Przez parę lat uczył też projektowania w Technikum Budowlanym w Zakopanem. Współzałożyciel Biura Projektowego Studio 51°, funkcjonującego od 1995 roku.

Jego żywiołem w projektowaniu były zagadnienia techniczne i technologiczne. Sprawnie analizował każde zagadnienie i szybko podejmował decyzje.

Jego dawniejsze hobby wymagające sprawności fizycznej i kondycji (czyli narciarstwo, górskie wycieczki, rower i nurkowanie) zostały z czasem zastąpione bardziej adekwatnym do wieku sposobem spędzania czasu.
Ponieważ lubił majsterkować, modyfikował i udoskonalał swoje pojazdy, którymi lubił podróżować. Podróżował, dokumentował i opracowywał z nich fotoreportaże.

 

Wspomnienie Andrzeja Orłowskiego o Maćku Krawczyńskim

 

 

 

  

Źródło: www.studio51.pl