partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

 
 

 Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Architekci,

 

Rada Wielkopolskiej OIA RP, jako Partner wydarzenia, na prośbę Zarządu SARP Oddział Poznań, informuje że udostępniony został drugi odcinek z drugiej części drugiej edycji cyklu filmowego DOMOKRĄŻCY poświęconej domom w WARSZAWIE i w BERLINIE.

Jak mieszka się w obu tych miastach, zarówno w nowych jak i dawnych budynkach? Co różni sposoby zamieszkania w obu stolicach, a co jest podobne? W jaki sposób urządzają swoje mieszkania berlińczycy i warszawiacy? Jak postrzegają swoje miasta i dzielnice? Czy planują związać się z nimi na stałe? Opowiada o tym kolejna odsłona cyklu „Domokrążcy” realizowana pod hasłem Warszawa- Berlin. Ponad trzydzieści lat od zawarcia traktatu o dobrym sąsiedztwie między RP i RFN to dobry dystans, by porównać warunki życia mieszkańców obu partnerskich stolic.      

Teraz z Warszawy przenosimy się do berlińskiej dzielnicy Neukoelln, gdzie o swoim mieszkaniu opowie architekt Filip Wawrzyniak.

Odcinek możecie obejrzeć  zarówno na stronie internetowej projektu www.domokrazcy.pl oraz na kanale YT cyklu.

 

 

DOMOKRĄŻCY Warszawa - Berlin  odc. 2 


Berlińska dzielnica Neukölln to żywy, wibrujący fragment niemieckiej stolicy zamieszkany przez reprezentantów różnych narodowości. Od siedmiu lat mieszka tu w wynajętym mieszkaniu Filip Wawrzyniak, architekt i współtwórca designerskiego startupu. W berlińskim odcinku „Domokrążców” opowiada o tym, jak żyje się w wielokulturowej dzielnicy, a także o blaskach i cieniach współwynajmowania lokum oraz zawiłości związanych z dostępnością lokali w Berlinie. 
Trzypokojowe mieszkanie, do którego zaglądamy mieści się w spółdzielczym kwartale zabudowy z lat 20. XX wieku. Wielką zaletą tego kompleksu jest bardzo obszerny, zielony, pozbawiony ruchu kołowego współdzielony dziedziniec. Również bliskość wszelkiego rodzaju usług oraz miejsc spotkań i wypoczynku sprawia, że skromne, ale wygodne lokum jest atrakcyjnym miejscem do życia.


Przed nami jeszcze trzeci odcinek z serii Warszawa – Berlin: 

Domki fińskie – Warszawa

  

STRONA INTERNETOWA: 

https://domokrazcy.pl/

ORGANIZATORZY: 

SARP Oddział Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Centrum Otwarte, Fundacja Made in art 

PARTNERZY: 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Bund Deutscher Architekten BDA

MEDIA:

Architektura i Biznes, IKS, Radio Afera, WHITEMAD

 

 

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA! 

 

  

arch. Katarzyna Wrońska
Kierownik Biura Rady WOIA RP


Więcej aktualności