partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol Okno-pol Okno-pol Okno-pol

 
 
 

Koleżanki i Koledzy Architekci,

Członkowie Izby Architektów RP

 

Na prośbę Zarządu SARP Oddział Poznań, Rada Wielkopolskiej OIA RP z przyjemnością informuję, że międzynarodowe warsztaty studenckie MOOD for WOOD zrealizowane przez Poznański SARP  w Cieszynie w 2020 roku, w trudnym roku pandemii, znalazły się w ścisłym finale w konkursie Projekt Roku Funduszu Wyszehradzkiego. 

 

Warsztaty zostały zrealizowane z dotacji uzyskanej właśnie z Funduszu Wyszechradzkiego, a także zostały wsparte finansowo przez Wielkopolską OIA RP, Śląską OIA RP oraz Oddziały SARP w Katowicach, Częstochowie i Bielsku Białej.

Niezmiernie jest nam miło, że ta edycja warsztatów, po raz pierwszy zorganizowana poza Poznaniem, co było wielkim wyzwaniem organizacyjnym, została zauważona i jest tak blisko sukcesu.

 

Zatem prosimy Was o wsparcie tej inicjatywy i zagłosowanie w konkursie!

 

Wszystkie szczegóły zawarte są w poniższej informacji:

 

***

 

Szanowni Państwo,

 

Miło mi poinformować, że edycja cieszyńska międzynarodowych warsztatów Mood for wood, organizowanych przez Poznański Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich jest jednym z czterech finalistów (z przeszło 200 wydarzeń) w konkursie Projekt Roku Funduszu Wyszehradzkiego. 

 

Drugi etap to głosowanie publiczności na portalu Facebook. By zagłosować na nasz projekt należy  polubić ( lub ) nasze zdjęcie w galerii projektów nominowanych.

Konkurs trwa do 23 sierpnia.

link do zdjęcia w galerii: https://www.facebook.com/visegradfund/photos/pcb.10159978432027697/10159978385597697/

 

Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów  otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2500 EUR na rozwój. Za uzyskane pieniądze planujemy zakup elektronarzędzi, dzieki którym będzi mogli rozwijać nasze projekty wydarzeń edukacyjnych opartych na nauczaniu poprzez realne doświadczenie. 

 

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe realizowane przez nasz oddział od 2015 roku. Podczas warsztatów studenci przy pomocy doświadczonych projektantów oraz stolarzy opracowują projekty oraz własnoręcznie wykonują meble miejskie z drewna dla lokalnych społeczności. Dotychczas odbyło się 8 międzynarodowych edycji projektu. Uczestniczyło w nich ponad 350 studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Niemiec i Łotwy. W wyniku ich prac powstało 38 mebli miejskich które zrealizowaliśmy dla mieszkańców Poznania oraz Cieszyna. 

 

Więcej o projekcie Mood for wood na stronie internetowej www.moodforwood.com 

Zdjęcia mebli wykonanych w 2020 roku w Cieszynie:

 

            

 

Prosimy o zagłosowanie,

ale również zachęcenie przyjaciół i znajomych

o wsparcie SARPu w konkursie!

Mamy czas do 23 sierpnia.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,
Urszula Jaworska
Biuro SARP Oddział Poznań
Stary Rynek 56
61-772 Poznań
tel. (61) 852 00 20
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

http://poznan.sarp.org.pl/informacja-o-przetwarzaniu-danych-osobowych/

 

 

 

 Więcej aktualności
informacje2023-08-30
Apel do członków MPOIA RP
Powszechna i wieloletnia praktyka, polegająca na pomijaniu kwestii autorstwa obiektów architektonicznych, chociażby przy okazji podawania informacji o podjęciu czy sfinalizowaniu budowy, o otwarciu obiektu, ale również podczas prezentowania przez firmy użytego materiału budowlanego czy też systemu technicznego, domaga się od dawna interwencji ze strony środowiska architektonicznego. Architekt ma prawo do identyfikacji swojego dzieła ze swoim nazwiskiem – o tym, że istniał ten zwyczaj, świadczą tabliczki na historycznych kamienicach. Prawo prasowe obliguje do zamieszczenia danych odnośnie autora zdjęcia, niestety nie jest obligatoryjne zamieszczenie informacji o autorze sfotografowanego obiektu architektonicznego. Dodatkowo: zmiany w Ustawie prawo budowlane polegające na usunięciu danych projektanta z tablicy budowy, jeszcze bardziej pogłębiają zjawisko zanonimizowania naszej działalności. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP chce podjąć próbę przeciwstawienia się tej sytuacji, między innymi poprzez kierowanie do podmiotów stosujących opisaną wyżej praktykę pism, zachęcających do jej zmiany. Wysłanie takiego monitu powinno następować jako konsekwencja formalnego zgłoszenia do Izby informacji od jej członków – autorów obiektów architektonicznych – zarówno budynków jak i placów, parków itp. – których prezentacja ma miejsce czy też nastąpiła bez informacji o autorze obiektu. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o niezwłoczne dzielenie się wiedzą o zaistniałych w prasie, telewizji, w portalach czy serwisach internetowych tego typu przypadkach. Wdrożenie przez Radę Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP takich działań – w dużej mierze uzależnione od Waszej pomocy – ma w perspektywie przywrócić utraconą rangę naszego zawodu, ma informować społeczeństwo o pozytywnych stronach działalności architektów. Zgłoszenie prezentacji obiektu w mediach