partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

Gorąca prośba o pomoc i wsparcie dla małej Madzi w walce z ciężką chorobą

6-letnia córeczka pracownika Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego
w Krakowie – Powiat Grodzki zmaga się z ciężką chorobą – ostrą białaczką limfoblastyczną.

Madzia to mała bohaterka i wielka wojowniczka. Raz już wygrała z chorobą, po dwuletniej, ciężkiej walce. Niestety choroba powróciła. Madzia musi zostać poddana przeszczepowi szpiku oraz będzie musiała przyjmować drogie, nierefundowane leki.

W dniu 28 listopada 2019 r. o godzinie 18. 00

odbędzie się w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie specjalny koncert, podczas którego zbierane będą cegiełki na rzecz fundacji wspierającej małą Madzię.

Podczas koncertu będzie możliwa, zapewniona przez przedstawicieli DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

 

Pomóc Madzi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2433 pomoc dla Madzi Małyniuk”

 wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Madzia:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2433 Help for Madzia Małyniuk”

Aby przekazać 1% podatku dla Madzi:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’
wpisać “2433 pomoc dla Madzi Małyniuk”

 

 

Witajcie!

Jestem Madzia Małyniuk.

Choć mam dopiero 6 lat, we wrześniu tego roku poszłam do szkoły. Wcześniej przez dwa lata walczyłam z ostrą białaczką limfoblastyczną.

I wtedy wygrałam! Niestety koszmar powrócił. Znów chemioterapia, izolacja, bolesne punkcje.

Jestem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Nie mogę chodzić do szkoły, nie mogę nawet oddalić się od kroplówki na dalej niż długość drenu. A do kroplówki jestem podłączona cały czas. Tracę włosy, a z mojej klatki piersiowej sterczą plastikowe przewody cewnika centralnego. Co jednak najgorsze, tym razem chemioterapia nie wystarczy. Teraz potrzebuję przeszczepu szpiku i bardzo drogich leków, które nie są refundowane.

Tak bardzo chciałabym wrócić do szkoły, do pływania i gimnastyki, które są moją pasją. Moim największym marzeniem jest Nagroda Nobla. Pracuję nad tym, bo choć jestem w szpitalu, uczę się pilnie. Więc kto wie? Jeśli mi pomożecie, może oprócz nagrody Nobla powalczę o olimpijskie złoto!

 Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP