partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Poniżej zamieszczamy zaproszenie od organizatora spotkania - Polskiej Fundacji Narodowej.

 

Szanowni Państwo,

Polska Fundacja Narodowa, w ramach projektu 100x100 polegającego na organizacji spotkań z wybitnymi sportowcami, artystami, naukowcami, przedsiębiorcami, w celu promowania Polski za granicą, zaprosiła do naszego kraju Daniela Libeskinda. Jego prelekcja oraz panel dyskusyjny odbędzie się 27.02.2019 (środa) o 19:00 w Wieliczce w Komorze Jana Haluszki I – link do zapowiedzi wizyty:

https://www.facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa/photos/a.810693902429222/1189510457880896/?type=3&theater

W związku z tym, że zależy nam na obecności architektów i osób zainteresowanych architekturą zwracamy się do Państwa z zaproszeniem na prelekcję Daniela Libeskinda.

 

W razie jakichkolwiek pytań związanych z wydarzeniem proszę o kontakt.

Z poważaniem,
Marcin Pasierbski
Dział Projektów/Project DepartmentWięcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP