partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Prezentujemy informację o literackich planach naszego Kolegi Bartosza Geislera 
Koledze Bartkowi gratulujemy sukcesu wydawniczego życząc sukcesu czytelniczego.
 
Przy tej okazji zachęcamy nasze Koleżanki i Kolegów do nadsyłania informacji o efektach Waszych pozaarchitektonicznych zainteresowań. Będziemy je publikować i umieszczać w specjalnie utworzonej zakładce na naszej stronie www. O jej powstaniu poinformujemy wkrótce.
 
  
 
Bartosz Geisler urodzony w 1974 roku w Katowicach. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej, oraz Univeristy of Tennessee w USA. Od roku 2006 jest stałym członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Pracował jako architekt, zarówno w Polsce, USA, jak i w Anglii w jednym z londyńskich biur. Autor projektu: Domu św. Siostry Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach, współpracował również ze swoim przyjacielem, arch. Andrzejem Mikulskim przy części projektu Centrum Jana Pawła II.
Swoje zainteresowania architekturą, teologią, w tym dziełami mistyków, przelał w formie debiutanckiej powieści pt. „TRZY DNI CIEMNOŚCI”, na podstawie której, został stworzony scenariusz do ewentualnej ekranizacji filmowej. W grudniu 2018 roku ukazała się druga powieść sensacyjno-obyczajowa pt. „GALERIA SZEPTÓW”.
W maju 2019  roku ma się ukazać trzecia powieść  sensacyjno-obyczajowa pt:  „CHARYZMATYK”, która będzie debiutem wydawniczym, założonego z żoną wydawnictwa Paruzja. Wraz z reżyserem Dariuszem Reguckim planują adaptację filmową. Książka jest bowiem swoistym eksperymentem, łączącym w sobie elementy powieści i scenariusza filmowego. 
Związany jest z Dominikańskim Duszpasterstwem Rodzin – DDR, oraz Domowym Kościołem Ruchu Światło – Życie.
Jako były zawodnik TKS Budowlani-Katowice, pomiędzy obowiązkami domowymi, a pracą po cichu „urywa się'', by zagrać w ulubionego tenisa ziemnego, lub koszykówkę. Mieszka z żoną oraz z trójką córek w Krakowie. Ma nadzieję, że w końcu uda im się kiedyś zagrać w rodzinnego miksta.


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP