partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Poniżej zamieszczamy informację o Sympozjum, w którym bierze udział architekt IARP kol. Kazimierz Butelski prof. WAPK. 

 

Sympozjum: "Rekonstrukcja po wojnie, lekcje z Europy"

19 października 2018 8:30 AM-5: 00 PM 
AKSB 903, kampus w Bejrucie

Szkoła Architektury i Projektowania organizuje jednodniowe sympozjum pt. "Powojenna rekonstrukcja: lekcje z Europy".

Kraje europejskie zostały zdewastowane po II wojnie światowej, a kilka miast leżało w gruzach. Wymagało to natychmiastowych strategii odbudowy. Podczas gdy niektóre miasta zdecydowały się na "powrót do pierwotnego" podejścia, rekonstruując stare miasta tak, jak przed wojną, inni przyjęli zasady CIAM i optowali za podejściem modernistycznym, na lepsze lub na gorsze. 

Ponieważ jesteśmy świadkami podobnej dewastacji w świecie arabskim, wynikającej z licznych i trwających wojen z Libii do Iraku i Syrii, ta konferencja wzywa do terminowego rozważenia lekcji z przeszłości, aby niektóre strategie, które doprowadziły do negatywnych rezultatów, mogą być unikanym.

Zgromadzenie ekspertów z Europy Wschodniej i Zachodniej oraz studium przypadku w Polsce, Niemczech, Anglii, Francji i we Włoszech. Celem sympozjum jest zbadanie różnych modeli rekonstrukcji, gromadzenie lekcji Europy w publikacji. 

Sympozjum zgromadzi wielu mówców, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. Nicholas Bullock, profesor wizytujący w King's College na Uniwersytecie w Cambridge. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat programu imprezy i rejestracji, kliknij tutaj.Więcej aktualności