partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Przekazujemy Apel Wielkopolskiej OIA i jej Członka, naszego Kolegi Architekta z prośbą o wsparcie w Jego walce z chorobą.

 

Szanowni Państwo,

Jeśli to możliwe, uprzejmie proszę o rozpropagowanie wśród członków Państwa Izby poniższego apelu o pomoc dla naszego Kolegi architekta Błażeja Przychockiego, członka Wielkopolskiej OIA RP.
 

Po wielu miesiącach bezskutecznych poszukiwań przyczyn koszmarnego bólu, zdiagnozowano u mnie szpiczak mnogi, nowotwór złośliwy szpiku kostnego. Niestety choroba jest w trzecim stadium zaawansowania. 
Szpiczak dotyka głownie ludzi w wieku 60-65 lat, około 10% pacjentów jest poniżej 55 roku życia, a tylko 2-3% poniżej 40.

Ja 17 stycznia skończyłem dopiero 34 lata.

Podobno dostajemy takie problemy, które jesteśmy w stanie udźwignąć. Jak widać ta wrażliwa łajza, do której uśmiecham się codziennie w lustrze, to całkiem silny gość!

Kruchość moich kości można porównać do skorupki jajka. Aby je wzmocnić (!) potrzebuję pomocy w leczeniu. Dzięki Rodzinie i Przyjaciołom stałem się podopiecznym Fundacji Złotowianka, która pomoże mi w zbiórce pieniędzy.

Jeśli zechcielibyście przy rozliczaniu PIT przekazać 1% podatku na moje leczenie, to będę niezmiernie wdzięczny.

Podaję namiary:

Nr KRS Fundacji "Złotowianka": 0000308316
W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: BŁAŻEJ PRZYCHOCKI  P/134

Istnieje też możliwość wpłat indywidualnych bezpośrednio na konto Fundacji:

Nr konta Fundacji "Złotowianka"
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
w tytule przelewu: darowizna na rzecz BŁAŻEJ PRZYCHOCKI P/134

 

Pozdrawiam 
Błażej Przychocki vel Bobbi van der Rohe
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
605 904 969Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP