partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

hala sportowa Rudy

Lokalizacja:
Rudy ul. Rogera 3

Autorzy:
Andrzej Kaczmarczyk
Sylwia Bartoszewska
Piotr Ginter

Opis autorski:
Główny plac wsi na rozstajach dróg jest odpowiednim miejscem na budowlę kulturotwórczą więc halę sportową w Rudach wyposażyliśmy w atrybuty takiej budowli. Środki wyrazu są próbą współczesnego zdefiniowania takich pojęć jak portal, rozeta, sklepienie, nawa i nawiązują do eklektycznych budowli z cegły jakie tam stoją.
materiał:
cegła rustykalna , granit, blacha cynkowa, drewno klejone.
zdjęcia Krzysztof Kachel, Biuro Architekt Kaczmarczyk

Wzdłuż całej długości głównego placu wsi rozciągnęliśmy fasadę z cegły na wzór Collegium Novum dając jej długie stopnie i rytm. Cegłę, jej gęstość i masę podkreślają załamania muru przy oknach. Frontowe fragmenty dachu ukształtowaliśmy stromo, po to

Naroże budowli nawiązuje do drobnej budowli ogrodowej po drugiej stronie ulicy. Ta delikatna eklektyczna budowla zatopiona w zieleni jest własnością nadleśnictwa Rudy. My po drugiej stronie ulicy postawiliśmy rotundę w której mieści się szkolna stołó

Projekt jest naszą próbą współczesnego zdefiniowania takich pojęć jak portal, rozeta, sklepienie, nawa tak rzadko przywoływanych w architekturze codziennego użytku.

Za ceglaną fasadą umieściliśmy korytarz – rodzaj wysokiej nawy, antrakt, dopiero z tyłu za nim ukryliśmy halę sportową. Ograniczenia dopuszczalnej wysokości wymusiły konieczość optycznych korekt –stromo ukształtowaliśmy więc fragmenty dźwigarów.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-0248)