partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

The Office

Lokalizacja:
Niepołomice Ul. Mokra, 7

Autorzy:
Jaime Gaztelu Gonzalez-Camino
Diego Llorente Domínguez

Opis autorski:
W zakresie projektowanego terenu znajduje się hala przemysłowa, plac z parkingiem dla pracowników oraz niewielki zielony teren z drzewami, który zdecydowaliśmy się zachować i wyeksponować. Stał się on przedsionkiem dla projektowanego budynku, izolując pomieszczenia biurowe od przemysłowego charakteru otoczenia. Dla zachowania jak największej ilości terenów zielonych ulokowano funkcje na dwóch kondygnacjach.

Sekwencja murowanych ścian, płynnie wkomponowana w zastane otoczenie, wydzieliła trzy zielone strefy wokół budynku, stając się głównym elementem kompozycyjnym założenia. Zaproponowana geometria działa jako bufor oddzielający tereny przemysłowe od części biurowej, tworząc komfortowe warunki pracy i odpoczynku.
Na parterze budynku rozmieszono recepcje, gabinety, sale konferencyjne, pomieszczenia dla odpoczynku oraz niewielką gościnną część mieszkalną. Na pierwszym piętrze znajdują się pozostałe kameralne gabinety. Całość ma przejrzysty układ funkcjonalny, ułatwiający komunikacje oraz kooperacje poszczególnych działów.
Bryła została zaprojektowana w układzie horyzontalnym z wyraźnym cofnięciem drugiej kondygnacji. Dzięki temu obiekt nabrał lekkości i niejako zanika. Przeważającym materiałem elewacyjnym jest cegła w układzie bezspoinowym, o surowym industrialnym charakterze. Dopełnienie stanowią przeszklenia sięgające pełnej wysokości kondygnacji, z przysłaniającymi je rytmicznie aluminiowymi żyletkami.

Elewacja wschodnia.

Widok na salę konferencyjną.

Widok na wejście do budynku przez zachowaną zieleń.

Ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1916)