partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City

Lokalizacja:
Kraków ul. Fabryczna 13

Autorzy:
arch. Marek Borkowski
dr arch. Witold Gilewicz

Opis autorski:
Hotel Mercure, który w październiku 2021 przywitał pierwszych gości, zlokalizowany jest w zabytkowym budynku dawnej destylarni Polmos, na terenie rozwijającego się na krakowskich Grzegórzkach "miasta w mieście" - Fabryczna City. Historyczne budynki umiejętnie i efektownie połączono z nowoczesną rozbudową, tworząc w ten sposób miejsce o wyjątkowym charakterze. Na szczególną uwagę zasługuje przeszklony pasaż, który łączy hotel i przestrzeń restauracyjno-kawiarnianą z własnym browarem.
Do dyspozycji gości Mercure Kraków Fabryczna City & Conference Center jest 195 pokoi, w tym 21 apartamentów, a także basen oraz centrum fitness. Część konferencyjna to 10 wielofunkcyjnych sal konferencyjno-eventowych o łącznej powierzchni 2500 m2 z przestrzenią wystawienniczą we foyer. Sale mają różną wielkość, zatem mogą być miejscem zarówno dużych jak i kameralnych wydarzeń. Największa z nich to aż 800 m2 powierzchni i ponad 5 metrów wysokości czyli miejsce, które może gościć wydarzenia o wyjątkowej skali.

Dodatkowo w projektowanym zespole mieści się muzeum wódki, upamiętniające działalność dawnej wytwórni wódki „Polmos”.
Zespół IMB Asymetria przygotował koncepcję całości kompleksu Fabryczna City, w tym hotelu Mercure, a także projekt budowlany i wykonawczy.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-0016)