partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Galeria VIVO! Krosno

Lokalizacja:
KROSNO ul. Bieszczadzka 29

Autorzy:
Stanisław Nesterski
Grzegorz Czuchra
NC Architekci s.c.

Opis autorski:
Centrum Handlowo-Usługowe Galeria VIVO! to wielofunkcyjny obiekt o powierzchni ponad 21.000 m2 w Krośnie. Galeria handlowo-usługowa wraz z wielosalowym kinem jest bardzo dobrze skomunikowana z miastem i regionem. Dla klientów centrum zaprojektowano parking na 700 miejsc.
W oparciu o projekt zrealizowano jednokondygnacyjny obiekt o zwartej bryle architektonicznej z wydzieleniem wyższej kubatury części kina.
Zabudowa została ukształtowana z elewacją frontową wyeksponowaną od głównej drogi – ul. Bieszczadzkiej (droga krajowa). Zróżnicowanie zabudowy obiektu wielkopowierzchniowego pod względem architektonicznym uzyskano poprzez użycie indywidualnych form i detali. Horyzontalny charakter elewacji frontowej podkreślają dominanty architektoniczne – 2 portale głównych wejść do budynku.
Architektura obiektu nawiązuje do lokalnych tradycji produkcji szkła, w tym szkła barwionego - na elewacji frontowej zastosowano aplikacje podświetlanymi panelami ze szkła barwionego.
Na etapie projektu oraz po zrealizowaniu Inwestycja została oceniona w klasyfikacji BREEAM, otrzymując certyfikat VERY GOOD.

ELEWACJA

ELEWACJA

ELEWACJA

WNETRZE

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1033)