partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

dom pod lasem

Lokalizacja:
kraków kasztanowa

Autorzy:
Małgorzata Łapaj
Jakub Kowalczyk

Opis autorski:
„Dom pod lasem” powstał na działce położonej u podnóża Lasu Wolskiego.
Sercem domu jest jednoprzestrzenna, otwarta strefa dzienna, której południowa ściana jest w pełni przeszklona i na całej jej długości pozwala na wgląd do ogrodu a w dalszej perspektywie na ścianę lasu. Strefa ta jest „wygrodzona” z pozostałych trzech stron bryłami mieszczącymi funkcje pomocnicze – takie jak pokój gościnny ze swoją łazienką i garderobą, pomieszczenia techniczne i gospodarcze od strony północnej, dwustanowiskowy garaż i „wiata” od strony zachodniej oraz „bryła” zabudowy kuchennej od strony wschodniej.

Układ funkcjonalny domu ma swoje odzwierciedlenie w jego architekturze. Wymienione wyżej bryły mają wysokość jednej kondygnacji i stanowią podparcie dla górnej kubatury zwieńczonej dachem dwuspadowym, w której znajduje się część nocna domu. Pomiędzy bryłą części gospodarczej oraz bryłą garażu została zlokalizowana przeszklona strefa wejściowa. Wewnątrz domu komunikacja została wydzielona za pomocą odmiennych materiałów posadzkowych oraz elementów takich jak regały oraz klatka schodowa.

Podział na „cokołową” część z płaskim dachem oraz górną, z dachem skośnym jest również efektem zapisów poszczególnych planów oraz ich granic.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-2115)