partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Budynek wielorodzinny - NY Residence

Lokalizacja:
Kraków ul. Wrocławska 33

Autorzy:
Jakub Kaczmarczyk
Radosław Głodek
Jan Domański
Anna Białkowska
Tomasz Guziak
Magdalena Kuranowska

Opis autorski:
Ulica Wrocławska w Krakowie jest położona w centrum miasta, na styku zwartej zabudowy i wolnostojących bloków. Pomimo, iż budynek jest wolnostojący zdecydowaliśmy się usytuować go w sposób kształtujący śródmiejską pierzeję. Frontowe skrzydło budynku zaprojektowano jako miejską kamienicę z elegancką elewacją wykonaną z piaskowca. Podstawę budynku stanowią dwie dolne kondygnacje połączone optycznie w jedną bazę podkreślająca reprezentacyjny charakter elewacji. Wyżej, ponad mosiężnym gzymsem, podział elewacji opiera się na regularnym układzie wnęk okiennych i loggi nawiązujących do podziału przyziemia.
Na elewacjach położonych w głębi działki zastosowano podział wynikający z elewacji frontowej kształtowany przez okna i panele elewacji. Strefowanie zagospodarowania terenu umożliwia zarówno wygodny dostęp do lokali usługowych od frontu jak i zapewnienie mieszkańcom przestrzeni półprywatnego dziedzińca.
W budynku zaprojektowano przestronne, dostępne z ulicy lokale użytkowe oraz 130 nowoczesnych, w pełni funkcjonalnych i atrakcyjnych rynkowo apartamentów.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1811)