partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

LOTNICZÓWKA

Lokalizacja:
Kraków ul. Życzkowskiego

Autorzy:
ION ARCHITEKCI
Szymon Babik
Jakub Rzemieniec
Łukasz Jaroszewski
Kacper Kubiak

Opis autorski:
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest w Krakowie pomiędzy ulicami Życzkowskiego a drogą wewnętrzną z dostępem do al. Jana Pawła II, w sąsiedztwie obiektów o pokrewnej funkcji oraz budynków Politechniki Krakowskiej.
Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze i jednokondygnacyjnym, wielostanowiskowym garażem podziemnym został zaprojektowany w kształcie prostokątnym.
Elewacje przedmiotowego budynku posiadają zróżnicowane płaszczyzny poprzez, wysunięcia elewacji wschodniej i zachodniej w stosunku do parteru i ostatniej kondygnacji budynku, wcięcia w elewacji zachodniej w których znajdują się balkony oraz przeszklona ściana osłonowa klatki schodowej, wcięte balkony na narożnikach oraz poziome płytkie podcięcia w elewacji, które będą tworzyć delikatne cienie. Ostatnia kondygnacja będzie wykończona w kolorze białym, a parter w miarę możliwości przeszklony, co będzie powodować wrażenie lekkości. Całość będzie miała nowoczesny charakter architektoniczny, materiałowo nawiązujący do klasyki.

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1332)