partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Galeria CHEŁM

Lokalizacja:
Chełm ul. Rejowiecka 34

Autorzy:
Grzegorz Czuchra
Stanisław Nesterski
NC Architekci s.c.

Opis autorski:
Słowo „Galeria” nabiera współcześnie nowego znaczenia. Naszym celem było stworzenie wyjątkowego miejsca oferującego możliwość spotkań, zakupów i rozrywki.
Galeria CHEŁM - na zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej na powierzchni 17,500m2 zlokalizowano lokale handlowe i usługowe oraz ponad 550 miejsc parkingowych
Zaprojektowany obiekt to jednokondygnacyjne centrum handlowo-usługowego tworzące harmonijną całość w otaczającym obszarze, z uwzględnieniem osi widokowej głównego traktu historycznego miasta - ulicy Lubelskiej.
Elewacje zaprojektowano w nawiązaniu do specyfiki miasta i lokalnych jego tradycji, które zostało zbudowane na pokładach kredy i gdzie do dnia dzisiejszego prowadzone jest wydobycie tej charakterystycznej kopaliny. W celu podkreślenia nawiązania do charakteru bieli kredy - zastosowano na elewacjach kontrast bieli akcentów architektonicznych z ciemnym tłem elewacji. Zaprojektowano dominanty architektoniczne - podwyższone zadaszenia wejść opartych na białych słupach, kontrastujących z fasadami szklanymi i ciemnymi okładzinami elewacji, porozcinanymi białymi elementami dekoracyjnymi.
Inwestycja uzyskała certyfikat VERY GOOD (bardzo dobry) klasyfikacji BREEAM również na etapie projektu - Design Stage. Obiekt został otwarty do użytku w pierwszym kwartale 2020r.

Elewacja

Elewacja frontowa

Wejście

Pasaż

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1033)