partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Budynek Wielorodzinny

Lokalizacja:
Kraków Czarnowiejska 103

Autorzy:
Wojciech Kozub
Tomasz Mazur
Adam Bielański
Józef Plata
Krzysztf Drąg
Witold Kotela

Opis autorski:
Prace termorenowacyjne z wykorzystaniem nanostrukturalnej technologii fotokatalizy stały się pretekstem do nadania nowej aranżacji fasadom oraz nawiązania do estetyki inspirowanej zabytkową mozaiką biurowca „Biprostalu”, znajdującego się na przeciwległym zamknięciu alei miejskiej.
Plany obniżenia kosztów eksploatacji starzejącego się budynku, doprowadziły do niespodziewanych inwestycji. Oryginalnie budynek przygotowany przez Miejskie Biuro Projektów Budownictwa w Krakowie, arch. Jan Hofman z zespołem. Budynek powstał ponad pół wieku temu (w 1960r) w kontrowersyjnych okolicznościach wdzierania się wysokościowej zabudowy w harmonijnie ukształtowaną strukturę międzywojenną i wcześniejszą, a także ingerującą w ekspozycję staromiejskiej sylwety.
Przebudowa i poprawa komfortu jest konsekwencją umiejętnego wykorzystania rosnących walorów mieszkaniowych tej lokalizacji, przez metodyczne działanie Inwestora. Projektowane roboty uzupełniają braki infrastruktury, podnoszą komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców oraz przeprowadzają budynek do współczesnych standardów.

inspiracja mozaiką Biprostalu"

Fasada południowa i wschodnia

Detal tynków 3D

przed przebudową

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-1727)