partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

Zespół Szkolno - Przedszkolny

Lokalizacja:
Wrocław ul. Kłodzka

Autorzy:
Adam Derlatka
Agnieszka Gozdek
Joanna Migut
Paweł Migut
DGM ARCHITEKCI

Opis autorski:
Zespół szkolno - przedszkolny wpisuje się w nurt współczesnej architektury edukacji i sportu oraz jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby jego użytkowników. Projekt zakładał poszanowanie kontekstu otoczenia i jednocześnie wprowadzenie nowej jakości przestrzeni.
Środkiem ciężkości założenia zespołu szkolno-przedszkolnego jest wewnętrzny dziedziniec, który stanowi centrum życia szkolnego, a także jest miejscem, gdzie dzieci z różnych grup wiekowych mają możliwość integracji i zabawy. Przyjęty układ funkcjonalny części szkolnej nawiązuje do kształtu odwróconej litery U, dzięki czemu zachowana została łatwa dostępność do wszystkich pomieszczeń dydaktycznych, wzbogaconych holami rekreacyjnymi o różnym charakterze.
Charakterystycznym elementem jest jego fasada, a jej istotną częścią są panele wykonane z płyt hpl tworzące rytm desek. Górna część bryły odcięta jest od dołu - sale lekcyjne oderwane są od ziemi i funkcji towarzyszących - posiadając duże przeszklenia odsłaniają widoki m.in. na dziedziniec i szkolne boiska, co sprawia, że przestrzeń do nauki jest wyjątkowa.
Budynek został zaprojektowany dla 750 uczniów i 200 przedszkolaków. Posiada własne zaplecze kuchenne, stołówki, świetlice, pracownie, sale gimnastyczne, bibliotekę oraz halę sportową z zespołem boisk i placami zabaw.

Widok na wejście szkoły

Widok na patio

Widok na przedszkole

Wnętrze szkoły

Wróć do listy obiektów

(Wpis dodany przez architekta IARP o numerze członkowskim MP-2082)