partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

 

Szanowni Państwo,
Architekci IARP,
 

Podkomisja Szkoleń Zawodowych Architektów działająca przy Krajowej Radzie Izby Architektów RP,
zaprasza na cykl trzech szkoleń dla członków IARP w ramach działań statutowych Izby,
dotyczących podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
uprawniających do dodatkowej zniżki w wysokości 10%
przy wznawianiu ubezpieczeń OC zawodowych Architekta (obowiązkowych) na okres 2022–2023

   

CEL:

Celem szkoleń jest zwiększenie świadomości praw i obowiązków architektów w kontekście odpowiedzialności cywilnej i zawodowej, a także bezpieczeństwa finansowego w związku z wykonywanym zawodem i prowadzoną działalnością, zgodnie ze statutem IARP dotyczącym podnoszenia kwalifikacji zawodowych Architektów RP.

Panel III.:

  • Relacje biznesowe architektów z inwestorami.
  • Wymogi zabezpieczeń realizacji kontraktów, w tym ubezpieczenia oraz gwarancje ubezpieczeniowe.
  • Procedura zgłaszania roszczeń i likwidacja szkód:

    1. Umowy cywilno-prawne zawierane z inwestorami i wynikające z nich wzajemne prawa i obowiązki – zagadnienia ogólne.
    2. Wymagania inwestorów w zakresie zabezpieczenia należytego wykonania umowy o prace projektowe i inne zobowiązania.
    3. Gwarancje ubezpieczeniowe.
    4. Procedura zgłaszania roszczeń.

 

INFORMACJE OGÓLNE:

  • Organizatorem szkoleń dla Architektów jest IARP.
  • Prowadzącymi szkolenia będą: Ekspert ze strony PZU SA; Ze strony iExpert.pl SA Robert Popielarz.
  • III panele szkoleń, każde po około 1 godzinie on-line
    (webinarium LIVE oraz nagranie na portalu www.WarsztatArchitekta.pl) dla członków IARP.
  • Możliwość rejestracji szkoleń przez IARP i zamieszczenie dostępu do nich członkom IARP, którzy nie mogli brać udziału w szkoleniach on-line, aby każdy architekt mógł skorzystać z proponowanej zniżki 10%.
  • Każdy Architekt, który weźmie udział w każdym z III paneli szkoleń, co najmniej na poziomie 75% czasu (udziału w szkoleniu) będzie automatycznie uprawniony do otrzymania dodatkowej 10% zniżki przy wznawianiu polisy OC zawodowej Architekta na okres 2022–2023.
  • Zniżka -10% dotyczy tylko OC zawodowej (obowiązkowej) Architekta na Sumy Gwarancyjne od 50.000 Euro do 500.000 Euro.
  • Ostateczny termin na skorzystanie z III nagranych paneli szkoleń i otrzymania 10% zniżki, mija w dniu 10 kwietnia 2022 roku.
  • Uprzejmie informujemy, że aby po obejrzeniu minimum 75% szkolenia, otrzymać certyfikat Izby Architektów RP, należy uprzednio zarejestrować się w systemie szkoleniowym.

 

 TERMIN:

17 marca 2022, rozpoczęcia godz. 17.00

 

DOSTĘP DO SZKOLENIA:

Link do rejestracji na Platformie szkoleniowej Izby Architektów RP: https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1082

W trakcie webinarium LIVE obowiązkowo należy podać numer izbowy (DS.-…. lub KP-…. lub LB-…. itp..), w celu weryfikacji.

 


 

Przypominamy o możliwości obejrzenia poprzednich części szkolenia:

 

  • UBEZPIECZENIE Panel I Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów NAGRANIE:
    Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów w kontekście prowadzonej działalności gospodarczej z uwzględnieniem przykładów szkód i roszczeń:
    1. Zagadnienia prawne dotyczące odpowiedzialności cywilnej i zawodowej architekta.
    2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej architekta na przykładach szkód i roszczeń.

    link do rejestracji na szkolenie: https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1080

 

  • UBEZPIECZENIE Panel II Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów NAGRANIE:
    Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów w kontekście prowadzonej działalności gospodarczej z uwzględnieniem przykładów szkód i roszczeń:
    1. Obowiązkowe ubezpieczenie OC zawodowej architektów, a dobrowolne ubezpieczenie OC pracowni architektonicznej lub projektowej. Różnice zakresu ubezpieczenia w odpowiedzialności zawodowej architekta, a odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy.
    2. Szkody i roszczenia z odpowiedzialności cywilnej architekta, a przedsiębiorcy.

    link do rejestracji na szkolenie: https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1081

 


 

  Rada MPOIA RP



Więcej aktualności
informacje2024-08-31
Janusz Sepioł nowym Głównym Architektem Miasta Krakowa!
W piątek 30.08.2024 r. Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski poinformował na konferencji prasowej o powołaniu nowego głównego architekta miasta. Prezydent zaznaczył, że od teraz Główny Architekt będzie liderem tej części kreowania wizji miasta. Zdecydowanie wzmocnić ma się bowiem jego rola.   fot. Patryk Czornij   Janusz Sepioł jest doświadczonym architektem i historykiem sztuki. Urodził się 8 września 1955 r. w Gorlicach. W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a w 1981 r. - na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni Członek Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa oraz Rady Programowej Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Wyróżniony złotą odznaką Izby Architektów RP. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP wyróżniony Medalem Stowarzyszenia "Bene merentibus". Laureat nagród resortowych oraz nagród w konkursach urbanistycznych. Wielokrotny sędzia w konkursach architektonicznych i urbanistycznych. Autor wielu publikacji z zakresu architektury, planowania przestrzennego i historii sztuki. Założyciel krakowskiej Galerii Architektury GAGA.   Projektant w Biurze Rozwoju Krakowa, Dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Dyrektor w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, Marszałek Województwa, Senator VII i VIII kadencji, Kierownik Zespołu w małopolskim Urzędzie Marszałkowskim odpowiedzialny za plan zagospodarowania przestrzennego Małopolski, a w ostatnich latach – Architekt Miasta Rzeszowa.   Janusz Sepioł od wielu lat zaangażowany jest również w działalność samorządu zawodowego architektów poprzez udział w wielu konferencjach i wydarzeniach organizowanych przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP.   Nowemu Głównemu Architektowi Miasta Krakowa składamy serdeczne gratulacje i życzymy wytrwałości w realizacji dobrych decyzji dla przestrzeni Krakowa!

wydarzenia2024-08-28
Uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej
30 lipca 2024 w siedzibie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej. O odpowiedzialności spoczywającej na reprezentantach zawodu architekta – zawodu zaufania publicznego oraz o możliwości współpracy z samorządem zawodowym opowiedzieli przybyłym Marek Kaszyński, Przewodniczący Rady MPOIA RP, oraz Bogdan Siedlecki, Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej MPOIA RP.    Poniżej prezentujemy zestawienie statystyczne egzaminu w MPOIA RP, w tegorocznej sesji letniej:   I. Uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: liczba osób przystępujących do egzaminu pisemnego – 4, egzamin pisemny zdały 4 osoby, liczba osób przystępujących do egzaminu ustnego – 8, egzamin ustny zdała 1 osoba.   II. Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń: liczba osób przystępujących do egzaminu pisemnego – 72, egzamin pisemny zdało 47 osób, liczba osób przystępujących do egzaminu ustnego – 83, egzamin ustny zdało 50 osób.   III. Uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: liczba osób przystępujących do egzaminu pisemnego – 4, egzamin pisemny zdało 3 osoby, liczba osób przystępujących do egzaminu ustnego – 4, egzamin ustny zdało 1 osoba.   IV. Uprawnienia do projektowania w ograniczonym zakresie: liczba osób przystępujących do egzaminu pisemnego – 0, liczba osób przystępujących do egzaminu ustnego – 0.   Wszystkim, którzy pomyślnie przeszli niełatwy proces egzaminacyjny, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na nowej drodze zawodowej oraz zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu architektów.   fot. Patryk Czornij       {gallery}/2024/2024.026{/gallery}    

wydarzenia2024-08-28
Spotkanie środowiska tarnowskich architektów
31 lipca 2024 r. odbyło się spotkanie środowiska tarnowskich architektów w ramach działalności Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.   Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zwiedzania wystawy Otto Schiera – nestora tarnowskich architektów – który od 65 lat mieszka i tworzy w tym mieście. Na wielkim stole oraz na ścianach BWA wyeksponowane zostały – kreślone ręcznie na kalce – projekty wybranych obiektów, kształtujących od wielu dziesięcioleci sylwetkę Tarnowa i okolic, oraz szkice, rysunki, modele i rzeźby naszego znakomitego Kolegi po fachu. Po wystawie oprowadzał sam Autor, odsłaniając kulisy realizacji oraz nieukrywaną pasję tworzenia.   Na spotkaniu poruszono również powszechnie występujące oraz specyficzne (lokalne) problemy w codziennym wykonywaniu zawodu architekta. Zasygnalizowane zostały pewne oczekiwania w stosunku do Izby i potrzeba wsparcia w relacjach z urzędami, związane zwłaszcza z interpretacją przepisów.   W spotkaniu udział wzięli tarnowscy architekci: Wawrzyniec Bartela, Ewa Bień, Maria Gajewska, Artur Grodziński, Agata Hoffmann, Zygmunt Honkisz, Anna Husar-Mleczko, Teresa Jakubas, Maria Janik, Grażyna Kędzierska, Aneta Kuta, Kamila Malawska, Urszula Piska, Magdalena Rączka, Michał Rączka, Otto Schier, Małgorzata Szostek, Agnieszka Ścigała-Kitajewska, a Radę MPOIA RP reprezentował Przewodniczący Marek Kaszyński.   Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że chcą (i że warto!) takie spotkania kontynuować.     {gallery}/2024/2024_tarnow{/gallery}

szkolenia2024-07-29
Uwaga! Zmiany w dwudniowym szkoleniu wyjazdowym
MPOIA we współpracy z firmą Blachotrapez organizuje dwudniowe szkolenie wyjazdowe dla Członków izby.   Harmonogram : A. Czwartek 19 września 09:00                wyjazd z Krakowa, zbiórka przy Izbie Architektów 10:00-10:30      przyjazd do Zakładu Produkcyjnego Systemów Rynnowych KROP w Myślenicach - Polanka, zwiedzanie zakładu  10:30-11:00      prezentacja w sali konferencyjnej, prowadząca Magdalena Gardyła, Kierownik ds. Badań i Rozwoju KROP:omówienie systemu rynny ukrytej SRU oraz systemu rynny kwadratowej SRK 11:00-12:00      przejazd z Zakładu Produkcyjnego KROP do Siedziby Głównej Blachotrapez w Rabce-Zdroju                                     12:00-13:00      zwiedzanie Zakładu Produkcyjnego w Rabce-Zdroju 13:15-14:30      lunch w Restauracji Siwy Dym 14:30-14:45      przejazd do Kompleksu Gazdówka Ponice, zakwaterowanie w Domu Jana 14:45-15:30      czas wolny 15:30-18:30      wycieczka górska do Schroniska PTTK na Maciejowej 19:00-22:00      kolacja w formie ogniska Kompleks Gazdówka, Ponice   B. Piątek 20 września Szkolenie od 9.00, czas szkolenia 4-5 godzin. 8:00-9:00         śniadanie 9:30-14:00       szkolenie w Centrum Szkoleniowym w Ponicach: 4 bloki tematyczne prezentacja produktów Grupy Blachotrapez: dach-rynny-elewacje projektowanie dachów i elewacji w technologii BIM – aplikacje do ArchiCad i Revit wytyczne do projektowanie dachów w budynkach energooszczędnych detale, o które najczęściej pytają architekci + pokaz montażu obróbek w sali warsztatowej 14:30-15:30      lunch w Restauracji Siwy Dym 15:30                przejazd Rabka-Zdrój -> Kraków     Całość kosztów organizacji szkoleń jest po stronie Zapraszającego, w tym koszty zakwaterowania i kateringu. Przyjmiemy Was w hotelu o bardzo dobrym standardzie w naszym ośrodku Gazdówka. Na miejscu będziemy mieli kilka niespodzianek i atrakcji dla uczestników.     Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do biura MPOIA w terminie do 31 sierpnia 2024 z deklaracją udziału.