partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

Koleżanki i Koledzy Architekci,

Mając na celu upowszechnienie dostępu do szkoleń prowadzonych w Małopolskiej Okręgowej IA RP, 
oraz w związku z dużym zainteresowaniem – Rada MPOIA RP kontynuuje pilotażowy program szkoleń z możliwością udziału online. 
Udział w szkoleniu będzie możliwy poprzez obserwację prelekcji odbywającej się w sali szkoleniowej Małopolskiej OIA RP, 
za pośrednictwem własnego komputera i serwisu YouTube. Informację o szkoleniu, wraz z łączem dostępu 
prześlemy do członków Małopolskiej OIA RP mailem, bezpośrednio przed planowanym szkoleniem. 

Uwagi, spostrzeżenia, propozycje dotyczące szkoleń – prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rada MPOIA RP

  • Temat szkolenia: Wymagania sanitarnohigieniczne w projektowaniu żłobków, przedszkoli i szkół.
  • Termin szkolenia:  29 maja 2017 r., godz. 17:00

 Tematyka:

a.  WYKŁADU: Wymagania dla żłobków, przedszkoli i szkół.

Prezentacja do wykładu

b.  WARSZTATÓW: Najczęściej powtarzające się błędy przy projektowaniu żłobków i przedszkoli 

Program Szkolenia:

16:45–17:00 – Rejestracja uczestników.
17:00–18:00 – Wykład: pojęcia podstawowe, zasady projektowania, wnioski.
18:00–19:30 – Warsztaty: omówienie przykładów, pytania oraz dyskusja

Miejsce:

Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP
ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków

Cel szkolenia:

Przyswojenie, pogłębienie i utrwalenie wiedzy dotyczącej praktycznego wykorzystania znajomości przepisów sanitarnych oraz techniczno-budowlanych związanych z projektowaniem (zgodnie z wymogami sanitarnohigienicznymi) przedszkoli, żłobków i szkół.

Opis szkolenia:

Wykład poświęcony będzie szerszej tematyce, czyli żłobkom, przedszkolom i szkołom, które omówione będą ogólonie. Warsztaty będą poświęcone problematyce żłobków i przedszkoli w znacznie bardziej szczegółowym zakresie. Na przedstawionych przykładach będą omawiane błędy projektowe oraz szczegółowe rozwiązania zgodne z obowiązującymi przepisami.

Efekt szkolenia:

Wykład, a następnie przedyskutowanie w formie warsztatowej problematyki zawiązanej z projektowaniem omawianych obiektów pozwoli na uczestnikom zrozumieć zasady stosowania odpowiednich przepisów oraz unikać podstawowych błędów projektowych, a w efekcie ułatwi proces uzgadniania projektów pod względem sanitarno-higienicznym.

Prowadzący:

mgr inż. Alina Jamka

ponad 30 letni staż pracy w inspekcji sanitarnej, rzeczoznawca ds. sanitarno-higienicznych, członek komisji kwalifikacyjnej do spraw oceny kwalifikacji kandydatów na rzeczoznawców do spraw sanitarnohigienicznych.

mgr inż. arch. Anna Rygiel, mgr inż. arch. Marzena Ulak

ponad 20 letnie doświadczenie w projektowaniu architektonicznym i technologicznym między innymi obiektów użyteczności publicznej, a w tym żłobków, przedszkoli i szkół; członkinie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP (od 2015 r. prowadzą w MPOIA RP cyklicznie szkolenia z zakresu projektowania w oparciu o przepisy sanitarnohigieniczne). 

Uwaga:

Informujemy, że zgłoszenia na szkolenie są dokonywane w formie:
elektronicznej poprzez łącze: https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/493
lub telefonicznie pod nr tel. 12 427 26 47


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP