partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

W dniu 29 marca 2012 r. młodzież uczestnicząca w tegorocznej edycji programu Dzielnica Moich Marzeń – spotkała się po raz pierwszy ze studentami Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego z Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych.

Na zajęcia przyjechali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu im. Ks. Jana Twardowskiego (opieka merytoryczna arch. Anna Serafin) i Gimnazjum Zespołu Szkół KSW w Libiążu (opieka merytoryczna arch. Maciej Nitka).

Zajęcia prowadził arch. Stanisław Deńko, który skierował do młodzieży wykład o podstawach architektury, zapoznał z metodami pracy na uczelni i opowiedział o problematyce pracy architekta. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane opracowania terenów, którymi zajmowali się w semestrze zimowym, i uzyskali wskazówki do pracy w końcowym etapie tej części programu. Prezentacji przysłuchiwali się studenci Wydziału, którzy wkrótce przejmą opracowania od młodzieży i będą je rozwijać w swoich projektach semestralnych. Zajęcia prowadził będzie arch. Stanisław Deńko wraz z arch. Jerzym Wójcikiem i arch. Pauliną Witaszczyk.

Zajęcia na uczelni poprzedziły odwiedziny uczniów w siedzibie MPOIA.

(MN)