partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

W dniu 4. lutego 2016 r. w Strauss Café w Nowym Sączu odbyło się już 5. Noworoczne Spotkanie Architektów. Jak co roku, w spotkaniu uczestniczyli koleżanki i koledzy nie tylko z Nowego Sącza, lecz także z Krynicy i Czarnej Góry.


Po raz drugi gościliśmy na spotkaniu  przedstawicieli zaprzyjaźnionej izby inżynierów (MOIIB) – wiceprzewodniczącego mgr inż. Janusza Skawińskiego oraz mgr inż. Małgorzatę Borsukowską – Stefaniczek.

Organizatorem corocznych spotkań jest arch. Anna Serafin członek Rady MPOIA. Z ramienia Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, w spotkaniu uczestniczyli także arch. Marek Tarko i arch. Łukasz Krawontka. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania tego rodzaju wydarzeniami.


W tegorocznym spotkaniu uczestniczyły 34 osoby. Podczas spotkania uczestnicy wyrazili potrzebę przeprowadzania w Nowym Sączu najpopularniejszych szkoleń zawodowych odbywających się regularnie w siedzibie izby w Krakowie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się szkolenie z „linijki słońca”.

  • IMG_20160204_182128
  • IMG_20160204_190324
  • IMG_20160204_190342


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP