partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

W dniu 16 czerwca 2015 r. rozstrzygnięto doroczny konkurs na prestiżową Nagrodę Architektoniczną Polityki na najlepszy obiekt zrealizowany w Polsce w roku 2014. „Wybierz Architektoniczną Realizację roku”. Jak już informowaliśmy - do finałowej piątki weszły inne znakomite realizacje:

- siedziba NOSPR w Katowicach;
- Teatr Szekspirowski w Gdańsku;
- Stacja Kultura w Rumii;
- Filharmonia Szczecińska;


Tym większa radość z faktu iż Grand Prix 2014 - Nagrodę Architektoniczną Polityki - zdobył nasz Kolega, znakomity architekt Stanisław Deńko za realizację Budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” w Krakowie. Projekt jest wynikiem wygranego Konkursu (2006) - wspólnym dziełem arch. St. Deńko (Wizja) i zespołu nsMoonStudio w składzie: Piotr Nawara i Agnieszka Szultk:

 

Serdecznie gratulujemy Stasiu !!!  Jesteśmy dumni z Twojego sukcesu.

 

Rada MPOIA

 

 

Dzięki uprzejmości Redakcji publikujemy zdjęcie z uroczystości wręczania nagród. Od lewej – laureaci Grand Prix 2014 (Piotr Nawara (nsMoonStudio i Małgorzata Deńko (Wizja)

  • afl_160615_136_SM

 

Fot. T. Klepczyński / Polityka

 Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP