partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy


26 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady MPOIA z Panem Stanisławem Niemczykiem Architektem IARP. W spotkaniu uczestniczyli: Marek Tarko, Witold Zieliński, Anna Serafin.


Celem spotkania było omówienie kontynuowania współpracy w zakresie kształcenia architektów, poprzez umożliwienie kontaktu członkom MPOIA z dziełami zrealizowanymi, lub będącymi w realizacji oraz bezpośredniego kontaktu z Twórcą tych obiektów. Wcześniej takie działania były już realizowane w ramach Dni Skupienia Architektów w Gródku n/Dunajcem, gdzie odbyło się spotkanie z Mistrzem w dniu 26.04.2013 r. oraz kolejne - 27.09.2013 r. – połączone z wizytą na budowie klasztoru i kościoła pw. Św. Franciszka i św. Klary w Tychach. Dzięki spotkaniom mogliśmy poczuć atmosferę niezwykłej architektury i zapytać o doświadczenia związane z jej realizacją.


Wstępnie ustalono spotkanie wyjazdowe na budowie w/w obiektu na dzień 19 czerwca 2015 roku. Pan Stanisław Niemczyk zadeklarował ze swej strony gotowość do takich spotkań i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem pracy w tworzeniu architektury sakralnej również z architektami członkami MPOIA.

AS

 

  • 1
  • 2