partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

 

W dniu 16.10.2014 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Kongresowego ICE Kraków.


Czwartkowy koncert odbył się w Sali Audytoryjnej, największej w ICE Kraków, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych ma być jedną z najlepszych sal koncertowych w kraju.

 

Centrum ICE Kraków (International Conferencing and Entertainment Kraków Congress Centre) – to wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino. Centrum przystosowane jest do organizacji kongresów, konferencji, koncertów, spektakli, wystaw i innych wydarzeń społeczno-kulturalnych. ICE Kraków dysponuje trzema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie odpowiednio 2100, 600 i 300 użytkowników. Poza Salą Audytoryjną na szczególną uwagę zasługuje druga co do wielkości Sala Teatralna: jej składane trybuny pozwolą na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy. Centrum, mogące pomieścić 3200 uczestników, dysponuje także zespołem sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklonym, 3-poziomowym foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjną salą wystawową i powierzchniami pomocniczymi.


Działalność ICE Kraków zainaugurował koncert 2014. Tu i teraz. Pierwszą część zajęły oficjalne przemówienia oraz prezentacja filmu dokumentującego powstawanie Centrum.


Na scenie pojawili się również projektanci tego imponującego obiektu: architekci Krzysztof Ingarden oraz Jacek Ewý ze studia Ingarden & Ewý Architekci.


Część drugą wypełniło dzieło 2014. Tu i teraz skomponowane specjalnie na inaugurację przez Zbigniewa Preisnera do wierszy poetki Ewy Lipskiej.

arch. Witold Zieliński

 

  • IKE1
  • IKE2
  • IKE4