partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy

14 marca 2017, w siedzibie Małopolskiej Okręgowej IARP miało miejsce spotkania z kol. arch. Dorotą Zauchą-Rybką – Zastępcą Dyrektora Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa. Celem spotkania było przekazanie informacji na temat zmian w prawie budowlanym oraz  problemów związanych z postępowaniami prowadzonymi w Wydziale Architektury UMK.  Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych członków. W spotkaniu wzięło udział około 70 osób. Równocześnie poprzez łącza internetowe transmisje ze spotkania  obserwowało dodatkowe ok. 80 osób.
Przypominamy, że istnieje możliwość zadania pytania do prowadzącego, dotyczące tematyki spotkania. Pytania lub uwagi prosimy przesyłać na adres mailowy MPOIA RP.

Prezentacja będąca elementem spotkania jest dostępna TUTAJ.

Przy tej okazji, pragniemy poinformować, że od 1 maja br. roku wprowadzamy system rejestracji zgłoszeń osób zainteresowanych udziałem w szkoleniach
poprzez łącza internetowe. Jedynie osoby które wcześniej zgłosiły chęć udziału w szkoleniu online i zarejestrowały się w systemie MPOIA będą miały możliwość
udziału w szkoleniach (otrzymają link do określonego szkolenia, na podany adres mailowy).

Dzięki tej zmianie, będziemy mogli dokładnie określić  skalę zainteresowania szkoleniem oraz definiować potrzeby oraz kierunki dalszych działań.
Osoby uczestniczące w szkoleniu w naszej siedzibie otrzymują materiały szkoleniowe w formie materialnej i elektronicznej.
Natomiast osoby, które po zarejestrowaniu będą uczestniczyć w szkoleniu poprzez internet – otrzymają materiały szkoleniowe, dostępne w formie elektronicznej.
Pragniemy podkreślić, że udział osobisty w szkoleniu stwarza okazje do osobistej rozmowy z Prelegentem oraz umożliwia dostęp do szerszego zakresu materiałów szkoleniowych.

Prosimy naszych Członków, aby formę udziału w szkoleniu poprzez internet, traktowali jako dodatkową, w sytuacji barku możliwości udziału osobistego.

W przyszłości planujemy wprowadzenie formy certyfikatów dla uczestników szkolenia.

arch. Witold Zieliński
Wiceprzewodniczący Rady MPOIA RP

  • IMG_0149
  • IMG_0150
  • IMG_0151
  • IMG_0152
  • IMG_0153
  • IMG_0154
  • IMG_0155
  • IMG_0156
  • IMG_0157
  • IMG_0158


Więcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP