partner strategiczny Okno-pol Al-Tech
partnerzy


Plebiscyt Salon Architektury 2015 wszedł właśnie w kolejny – ostatni etap. Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń. Architekci MPOIA nadesłali 35 prac. Są one bardzo zróżnicowane co świadczy o wszechstronności naszego zawodu.

Teraz przystępujemy do głosowania. Każdy architekt - członek Małopolskiej OIA - może oddać swoje głosy na trzy – według niego – najlepsze realizacje. Przypominamy, że głosowanie możliwe jest dopiero po zalogowaniu. Następnie pod adresem

http://www.mpoia.pl/salon2015

zapoznać się będzie można z listą zgłoszonych prac. Po wybraniu obiektu – w kolejnym oknie pojawi się okienko „Głosuj na ten obiekt”.

Czekamy na Wasze głosy do dnia 28 września. Uroczyste wręczenie nagród laureatom Plebiscytu odbędzie się 10 października na podczas Architektoniczno – Budowlanego wieczoru w Operze Krakowskiej.


Życzymy dobrej zabawy i trafnych wyborów.

Rada MPOIAWięcej aktualności
informacje2019-10-28
Podziękowanie dla Zarządu Oddziału i jego Prezesa
W sobotę 26 października podczas  Walnego  Zebrania  sprawozdawczo - wyborczego Członków Krakowskiego Oddziału SARP przedstawiciele MPOIA arch. Marek Tarko – Przewodniczący Rady oraz arch. Witold Zieliński – Wiceprzewodniczący wręczyli ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi  Oddziału dyplomy z podziękowaniem za wieloletnią  owocną współpracę i  aktywną popularyzację twórczości architektonicznej. W poprzedniej i obecnej kadencji staraliśmy się wspólnie kontynuować i rozwijać dobrą, merytoryczną współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Kraków a Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Dzisiaj możemy odważnie powiedzieć, że zbudowaliśmy mocne, partnerskie relacje. Jesteśmy dla siebie wsparciem i pomocą. Możemy na siebie liczyć w trudnych chwilach, co udowodniliśmy w konkretnych działaniach. Mamy wspólne cele. Chcemy służyć społeczeństwu poprzez świadome i profesjonalne rozumienie roli jaką w rozwoju postawy obywatelskiej odgrywa jakość architektury, jakość przestrzeni. Pragniemy wyrazić głębokie uznanie i podziękować za ten niezwykły czas. Obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem. Współpraca MPOIA RP oraz SARP o. Kraków zaowocowała realizacją wielu wspólnych zadań konkursowych, spośród których warto wymienić konkurs na: Małopolskie Centrum Nauki; Centrum literatury i języka – Planeta Lem; Muzeum Stanisława Wyspiańskiego; schody terenowe pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego.  Dzięki konsekwencji w działaniu uzyskaliśmy poprawę w zakresie stabilizacji zapisów w umowach  na twórcze prace projektowe oraz dotyczących zasad realizacji i przekazywania praw autorskich. To są konkretne, odczuwalne efekty współdziałania i otwartości na profesjonalizm.  Z sympatią wspominamy również wspólne spotkania, a w szczególności pierwsze środowiskowe spotkanie świąteczne w 2018 r., cykliczne już Pikniki Architektoniczno-Budowlane oraz Małopolskie Dni Edukacji Architektonicznej. Dziękujemy. Rada Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP