partner strategiczny Okno-pol
partnerzy Okno-pol         Okno-pol     Okno-pol

 

KONFERENCJA SZKOLENIOWA - WYBRANE ZAGADNIENIA Z PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH

  •  przygotowanie  i prowadzenie prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski, Politechnika Śląska;

Kraków 4.06.2014 od godz. 9.00 do 15.00

Miejsce: Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24  

 

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji szkoleniowej na temat wybranych zagadnień z  projektowania żelbetowych konstrukcji przygotowanej dla inżynierów budownictwa  i projektantów konstrukcji, architektów.

 

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

Omówione zostaną:

1.  Ugięcia elementów w tym wpływ skurczu i historii obciążenia

Norma PN-EN-1992-1-1;2008 wprowadziła wymaganie, aby przy obliczaniu ugięć uwzględniać dodatkowo ugięcia wywołane skurczem. Z praktycznego punktu widzenia istotny jest udział ugięcia od skurczu w całkowitym ugięciu. Podejdziemy do tego szerzej analizując, jaki jest wpływ przyjętej przy założeniach normy PN-EN-1992-1-1;2008  metodologii obliczania ugięć na uzyskiwane wartości ugięcia. Analizę przeprowadzimy na przykładowo przyjętych najpopularniejszych elementach konstrukcyjnych,

Ponadto przedstawiony będzie  wpływ historii obciążenia na wartości ugięć końcowych

2. Balkony - wybrane zagadnienia

Omawiane tu będą wybrane zagadnienia dotyczące balkonów, które często wymykają się codziennej praktyce projektanckiej, a stwarzają potem w eksploatacji szereg problemów

3. Mimowolne błędy w konstruowaniu konstrukcji żelbetowych

Tematem tego wykładu będą błędy mimowolne, które mogą i niestety mają czasem miejsce przy konstruowani konstrukcji żelbetowych, zarówno w trakcie obliczeń jak i przy konstruowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych.

Jak wiadomo największym zagrożeniem zarówno dla konstrukcji jak i przebywających na niej osób mają w ustrojach żelbetowych tak zwane kruche zniszczenia. Przyczyna zagrożenia tkwi w fakcie, że o ile normalnie niszczenie konstrukcji żelbetowej jest procesem narastającym i silnie sygnalizowanym (ugięcia, rysy), to kruche zniszczenie może być raptowne nie dając czasu na wyjście z zagrożonego rejonu.

Kruche zniszczenie względnie zagrożenie kruchym zniszczeniem ma miejsce wtedy, gdy o nośności przekroju/elementu decyduje wytrzymałość na rozciąganie betonu.

Zwykle ograniczamy pojęcie kruchego zniszczenia do sytuacji elementów zbyt słabo zbrojonych na zginanie względnie ścinanie, gdy po powstaniu pierwszej rysy zbrojenie nie jest w stanie przejąć przekazywanych na nie sił i następuje zniszczenie przekroju a w ślad za tym zniszczenie elementu. Nie będziemy się tutaj zajmowali tymi przypadkami.

Omówimy sytuacje, gdy mimo istnienia pozornie wystarczającego zbrojenia i dobrego jego zakotwienia wystąpić może niespodziewane kruche zniszczenie.

 

SPONSORZY KONFERENCJI:

CENTRUM PROMOCJI JAKOŚCI STALI, RECTOR,  KOELNER, HYDROSTOP, ROBOBAT,  BETOMAX, CONSTRUSOFT, QUICK-MIX

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Udział w konferencjach jest bezpłatny w ramach ograniczonej  puli miejsc sponsorowanych; po wyczerpaniu miejsc bezpłatnych - udział płatny - 100,00 zl +23% VAT.

 

Zapisy wyłącznie  poprzez stronę internetową www.artmediatechnics.pl poprzez link Zgłoszenie na konferencję.

 

Warunkiem uczestnictwa jest  zarejestrowanie każdej osoby oddzielnie poprzez stronę internetową . Po poprawnym zgłoszeniu powinni otrzymać Państwo automatycznie imienne potwierdzenie emailem z serwera na podany podczas rejestracji do serwera adres mailowy, które należy zabrać ze sobą na konferencję. W przypadku braku potwierdzenia prosimy o wygenerowanie go w Panelu słuchacza ewentualnie o kontakt telefoniczny.  

W tygodniu poprzedzającym konferencję do zapisanych poprzez serwer osób wyślemy   informacje organizacyjne wraz z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa  w konferencji.

Istnieje możliwość odwołanie udziału w konferencji w ustalonym przez organizatora czasie poprzez nasz serwis internetowy www.artmediatechnics.pl pod linkiem Panel słuchacza.

 

Prosimy o przekazanie informacji o warsztatach w środowisku zainteresowanych tematem projektantów i architektów, deweloperów, wykonawców, spółdzielni mieszkaniowych, inspektorów. 

 

PROJEKTOWANIE BUDYNKÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH I PASYWNYCH - warsztaty dla architektów, projektantów

 

Zapraszamy na warsztaty w zakresie dostosowania  projektów pod dofinansowanie NFOŚiGW (dopłaty do kredytów) dla budynków energooszczędnych NF40 i pasywnych NF 15 w oparciu o programy: Therm 6.3 lub 7.1  - jedne z nielicznych programów spełniających wymogi NFOŚiGW  na dofinansowanie budownictwa niskoenergetycznego w przystępnym cenowo szkoleniu.  

Każdy budynek realizowany w ramach programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych musi spełniać obligatoryjne wymagania techniczne określone w załączniku nr 3 do programu. Wymagania opierają się na ekspertyzie przygotowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. Wytyczne określające podstawowe wymogi niezbędne do osiągniecia oczekiwanych standardów energetycznych dla budynków mieszkalnych oraz sposób weryfikacji projektów i sprawdzenia wykonanych domów energooszczędnych dostępne są na stronie internetowej NFOŚiGW

Przygotowanie i prowadzenie:

Dr inż. Tomasz Steidl, dr inż. Paweł Krause -  Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli, Wydział Budownictwa Politechnika Śląska

 

Dr inż. Tomasz Steidl - autoryzowany weryfikator NFOŚiGW, weryfikującego projekty i wykonawstwo.
Dr inż. Paweł Krause - współwłaściciel Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (www.lbe.org.pl) - przedsiębiorstwa, które wykonało dostosowanie projektu jednej z pierwszych czterech inwestycji w Polsce, które jako pierwsze znalazły się na liście beneficjentów programu.

  

Terminy:

- 28.04.2014, Gliwice - siedziba PZITB

- Czas trwania 3 x 45 min, godziny - do ustalenia,

Program

- Praktyczne przykłady realizacji dostosowania standardowego projektu do standardu NF
- Przedstawienie programów komputerowych do obliczeń mostków termicznych  oraz podstawy ich obsługi – praca z programami .
- Podstawy obliczeń mostków termicznych w programie numerycznym

- Uczestnik otrzyma linka do bezpłatnego ściągnięcia programu na własnego laptopa, z którym powinien przyjść na warsztaty

 

Korzyści:

Podstawowe umiejętności realizacji projektowania budynków energooszczędnych w standardzie NF 40 i NF 15 – budynków dofinansowywanych  zgodnie z obecnym zapotrzebowaniem i wymogami rynku.

Efekt kształcenia: nabycie praktycznych umiejętności obliczeń na dostępnym dla uczestnika oprogramowaniu

Kosz udziału w warsztatach: 250,00  zł od osoby netto + 23% VAT.

 

 

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej www.artmediatechnics.pl , link Zgłoszenia na konferencje z poziomu swojego konta w naszym serwisie logując się normalnie lub – dla osób nie posiadających konta –po zalogowaniu się na poniższe dane:

 

Login: szkolenie_płatne

Hasło: szkolenie_płatne

 

Nazwa szkolenia na stronie internetowej:

Warsztaty: Projektowanie budynków energooszczędnych i pasywnych - szkolenie płatne

Prosimy o przekazanie informacji o konferencji i o warsztatach w środowisku do zainteresowanych tematyką  osób.

 

Informujemy P a ń s t w a, że imienne dane osobowe i adresowe służą  firmie ART MediaTechnics wyłącznie dla celów organizacji konferencji szkoleniowych i nie są przekazywane osobom  trzecim. Połączenie z naszym serwisem jest bezpieczne - znak kłódki na stronach z formularzami w pasku adresu przeglądarki. Konferencje organizowane są w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych.Jednocześnie zwracamy się do P a ń s t w a  z pytaniem, czy wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie od nas informacji na temat konferencji pocztą elektroniczną . - Jeżeli NIE - to prosimy odesłać e-mail pocztą zwrotną w tytule NIE z podaniem zastrzeżonego adresu e-mail.